Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szybsze wybory. "Degradacja sytuacji"

0
Podziel się:

Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva rozwiązał parlament i wyznaczył termin wyborów na 5. czerwca

Szybsze wybory. "Degradacja sytuacji"
(PAP/EPA)

Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva (na zdj.) rozwiązał parlament i wyznaczył termin wyborów na 5. czerwca, ostrzegając, że następny rząd będzie musiał poradzić sobie z _ kryzysem gospodarczym bez precedensu _.

Przedterminowe wybory są jedynym wyjściem wobec _ ewidentnej degradacji sytuacji politycznej _ w Portugalii - powiedział prezydent._ - Problemy kraju są tak poważne, że nikt nie może mieć złudzeń, że znikną z dnia na dzień _ - podkreślił Cavaco Silva.

Mniejszościowy rząd Socratesa upadł po podejmowanych przez premiera próbach znalezienia drogi wyjścia z kryzysu bez skorzystania ze specjalnej pomocy Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Opozycja odrzuciła propozycję stworzenia gabinetu koalicyjnego, który pozwoliłby uniknąć przedterminowych wyborów.

Portugalia, po Grecji i Irlandii, jest trzecim krajem UE, który w powszechnym przekonaniu analityków europejskich będzie zmuszony skorzystać z tej pomocy.

Najsilniejsza partia opozycyjna, która zdecydowanie prowadzi w sondażach, centroprawicowi socjaldemokraci Passosa Coelho będą prawdopodobnie w stanie utworzyć po przedterminowych wyborach rząd większościowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95577.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalczycy;zmienia;wladze;sondaz,139,0,800651.html) Portugalczycy zmienią władzę? Sondaż Opozycyjna Partia Socjaldemokratyczna mogłaby zdobyć absolutną większość w parlamencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t122933.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;portugalii;bedzie;rzad;jednosci;narodowej,186,0,799674.html) W Portugalii będzie rząd jedności narodowej? Szef portugalskiego rządu, Jose Socrates, wczoraj wieczorem podał się do dymisji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)