Notowania

wiadomości
29.01.2012 13:16

Szymon Greszko laureatem festiwalu filmowego "Kochać człowieka"

# w depeszy z 28.01. w pierwszym akapicie zamiast "Opowieść wyjaśniona", powinno być "Opowieść wyśniona" #

Podziel się
Dodaj komentarz

# w depeszy z 28.01. w pierwszym akapicie zamiast "Opowieść wyjaśniona", powinno być "Opowieść wyśniona" #

29.01. Oświęcim (PAP) - Dokument "Opowieść wyśniona" Szymona Greszki z Włodzimierzowa (Łódzkie) został uhonorowany "Kryształowym Sercem", czyli Grand Prix 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka", który w sobotę zakończył się w Oświęcimiu (Małopolskie).

Zwycięski film to półgodzinna, czarno-biała opowieść o znachorze z Przedborza, Janie Guzdaku. Jurorzy wybrali film spośród 47 obrazów dopuszczonych do konkursu.

Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury powiedział, że podczas imprezy po raz piętnasty odżyły na "małym ekranie" krótkometrażowe filmy, krótkie fabuły, reportaże, dokumentalne zapisy.

"Festiwalowe filmy zapisują ludzkie historie. Prezentują wielkie tragedie i małe dramaty oraz chwile szczęścia i radości. Wzruszają, doprowadzają do łez i wywołują szczery uśmiech. Niejednokrotnie niepokoją, wzbudzają skrajne emocje. Dotyczą człowieka i jego miejsca w świecie. Są świadkiem zdarzeń społecznych, rodzinnych, osobistych i intymnych" - powiedział Kuta.

Trzydniowy festiwal zorganizowało Oświęcimskie Centrum Kultury. Patronuje mu Światowej Unii Kina Nieprofesjonalnego UNICA afiliowanej przy UNESCO. (PAP)

szf/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz