Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tajlandia: Nakaz aresztowania byłego premiera

0
Podziel się

Tajski sąd wydał we wtorek nakaz aresztowania byłego premiera Thaksina
Shinawatry za "terroryzm" po niedawnych zamieszkach w kraju - poinformowało tajskie źródło
oficjalne.

bEgyBDcR

Tajski sąd wydał we wtorek nakaz aresztowania byłego premiera Thaksina Shinawatry za "terroryzm" po niedawnych zamieszkach w kraju - poinformowało tajskie źródło oficjalne.

"Sąd zatwierdził wniosek departamentu śledztw specjalnych (DSI) o wydanie nakazu aresztowania" za terroryzm - powiedział wiceszef DSI Naras Savestanan, dodając, że istnieje "wystarczająca liczba dowodów", by zatrzymać Thaksina.

Przebywający obecnie na uchodźstwie Thaksin (premier w latach 2201-2006) zaprzeczył niedawno, by był "mózgiem terrorystów" i sabotował negocjacje między rządem i "czerwonymi koszulami", czyli swoimi zwolennikami, którzy od ponad 2 miesięcy demonstrują domagając się ustąpienia rządu Abhsita Vejjajivy.

bEgyBDcT

Obalony w bezkrwawym zamachu wojskowym w 2006 r. Thaksin żyje na uchodźstwie, by uniknąć kary 2 lat więzienia za korupcję.

Thaksin jest przez adwersarzy uważany za najbardziej skorumpowanego tajskiego polityka. Zwolennicy widzą w nim pierwszego polityka, który dostrzegł miliony biedaków w Tajlandii - w czasie swych rządów próbował wprowadzać pewne reformy na rzecz uboższych warstw ludności. (PAP)

mw/ ro/

6300280

bEgyBDdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)