Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tajlandia: Nowe protesty "Czerwonych Koszul" w Bangkoku

0
Podziel się

Mimo obowiązującego w Bangkoku stanu wyjątkowego kilkaset osób z ruchu
Czerwonych Koszul manifestowało w niedzielę w stolicy Tajlandii.

bEiiqzud

Mimo obowiązującego w Bangkoku stanu wyjątkowego kilkaset osób z ruchu Czerwonych Koszul manifestowało w niedzielę w stolicy Tajlandii.

Demonstracja była pokojowa, jej uczestnicy skandowali jednak "Ludzie zginęli tutaj!".

To kolejny sygnał świadczący o niezadowoleniu z rządu i napięciach społecznych utrzymujących się mimo wprowadzenia stanu wyjątkowego oraz rozpędzenia obozu Czerwonych Koszul przez armię 19 maja, po dziesięciu tygodniach demonstracji i żądania przyśpieszonych wyborów.

bEiiqzuf

Członkowie ruchu Czerwonych Koszul, zwolennicy obalonego w 2006 premiera Thaksina Shinawatry, protestowali w centrum Bangkoku od marca do maja, domagając się rozwiązania parlamentu i rozpisania wyborów powszechnych.

Stan wyjątkowy ogłoszono w kwietniu, kiedy to demonstranci sprzeciwiający się polityce tajlandzkich władz wdarli się na teren parlamentu.

W czasie stanu wyjątkowego, który został częściowo zniesiony pod koniec lipca, zabronione były zgromadzenia powyżej pięciu osób. Organy porządku publicznego mogły wprowadzać godzinę policyjną i cenzurę mediów oraz dokonywać zatrzymań bez nakazu sądowego.

Rząd premiera Abhisita Vejjajivy utrzymuje nadal stan wyjątkowy w stolicy i dziewięciu prowincjach.

bEiiqzul

W wyniku antyrządowych protestów zginęło w Tajlandii od marca co najmniej 88 osób, a prawie dwa tysiące zostało rannych.(PAP)

fit/

6713297 arch.

bEiiqzuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)