Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tajwan: Bijatyka w parlamencie

0
Podziel się

Forsowane przez rząd Tajwanu porozumienie gospodarcze z Chinami stało się
powodem wielkiej bijatyki w tajwańskim parlamencie. Deputowani okładali się pięściami, popychali
się, kopali i obrzucali wszystkim, co mieli pod ręką.

bEhRBaJh

Forsowane przez rząd Tajwanu porozumienie gospodarcze z Chinami stało się powodem wielkiej bijatyki w tajwańskim parlamencie. Deputowani okładali się pięściami, popychali się, kopali i obrzucali wszystkim, co mieli pod ręką.

Przedstawiciele parlamentu poinformowali w czwartek, że trzech deputowanych przewieziono do szpitala.

Ostatecznie rządzący Kuomintang wziął górę i parlament uchwalił drugie czytanie ustawy o porozumieniu z Chinami. Przewodniczącego parlamentu Wanga Cin-pinga, który to ogłosił, koledzy z Kuomintangu musieli następnie osłaniać własnymi ciałami przed szarżą oburzonych deputowanych z szeregów opozycji.

bEhRBaJj

Porozumienie handlowe, przewidujące znaczną redukcję taryf celnych i inne bodźce, sprzyjające zacieśnieniu współpracy gospodarczej, podpisano 29 czerwca w mieście Chongqing na południu Chin.

Według rządu Tajwanu, Umowa Ramowa o Współpracy Gospodarczej zapewni firmom tajwańskim wielkie korzyści celne. Obserwatorzy wskazują, że umowa jest ukoronowaniem prowadzonej przez prezydenta Tajwanu Ma Jing-cu polityki zacieśniania więzi gospodarczych z Chinami. Premier Wu Den-ji mówi o 260 tysiącach miejsc pracy, jakie dzięki umowie powstaną na Tajwanie. Opozycja podsyca natomiast obawy przed zalewem tanich chińskich wyrobów i twierdzi, że umowa może utorować drogę do wchłonięcia Tajwanu przez Chiny, uważające wyspę za zbuntowaną prowincję.(PAP)

az/ ro/

6582443,arch.

bEhRBaJK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)