Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajwan: Posklejała strzępki 200 banknotów w siedem dni

0
Podziel się:

Pracująca dla tajwańskiego ministerstwa sprawiedliwości specjalistka
nazywana "ekspertem ds. puzzli" pomogła odzyskać pieniądze mężczyźnie, który przez przypadek podarł
równowartość 6 tys. dol. Posklejała strzępki 200 banknotów w siedem dni.

Pracująca dla tajwańskiego ministerstwa sprawiedliwości specjalistka nazywana "ekspertem ds. puzzli" pomogła odzyskać pieniądze mężczyźnie, który przez przypadek podarł równowartość 6 tys. dol. Posklejała strzępki 200 banknotów w siedem dni.

Pan Lin przypadkowo upuścił torbę z 200 tys. dolarów tajwańskich w banknotach o nominale po 1 tys. do rozdrabniarki w fabryce plastiku.

Za pośrednictwem miejscowego urzędnika, Lin przesłał porwane banknoty do wydziału kryminalistyki ministerstwa sprawiedliwości, które oferuje m.in. darmową pomoc w naprawianiu uszkodzonych banknotów.

Pracująca tam 30-letnia specjalistka Liu Hui-fen poskładała wszystkie banknoty w siedem dni. Przyznała ona, że zadanie to było "trudne" i "wymagało cierpliwości".

Bank centralny na Tajwanie stwierdził, że przesłane przez Lina banknoty zostały zrekonstruowane w wymaganych 75 proc. i zwróci mu pieniądze.

Według ministerstwa sprawiedliwości wydział ten otrzymuje około 250 spraw związanych ze zniszczonymi banknotami rocznie. Zazwyczaj po pożarach czy podobnych wypadkach. (PAP)

keb/ ro/

7862502

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)