Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajwan: Zwalone przez tajfun drzewa dryfują morzem do Japonii

0
Podziel się:

Tysiące drzew, jakie w sierpniu na Tajwanie uniosły towarzyszące
tajfunowi ulewne deszcze, dryfuje morzem w kierunku Japonii, stanowiąc zagrożenie dla żeglugi -
poinformował w środę Kunio Gyoi z japońskiego przedstawicielstwa w stolicy Tajwanu, Tajpej.

*Tysiące drzew, jakie w sierpniu na Tajwanie uniosły towarzyszące tajfunowi ulewne deszcze, dryfuje morzem w kierunku Japonii, stanowiąc zagrożenie dla żeglugi - poinformował w środę Kunio Gyoi z japońskiego przedstawicielstwa w stolicy Tajwanu, Tajpej. *

Według niego, od 3 września na odległą od Tajwanu o niemal 1,5 tys. kilometrów wyspę Kiusiu dociera codziennie około 300 drzew, sprowadzając niebezpieczeństwo na łodzie pasażerskie i kutry rybackie. "Niektóre drzewa mają długość do 20 metrów" - powiedział Gyoi. Dodał, iż jest to najprawdopodobniej efekt działania silnego prądu morskiego.

Tajfun Morakot, który nawiedził Tajwan w dniach od 7 do 9 sierpnia oraz rozpętane przez niego ulewy i osunięcia ziemi spowodowały śmierć co najmniej 770 ludzi. Według tamtejszej administracji leśnej, żywioł uniósł ze sobą drzewa o łącznej masie około 530 tys. ton.

Z ilości tej około 170 tys. ton nie zostało jeszcze zebrane. "Porządkujemy to stopniowo. Oczywiście wiele z tych drzew znalazło się w oceanie, a w wyłowieniu niektórych z nich pomogą nam statki rybackie" - powiedział rzecznik tajwańskiego urzędu leśnictwa Hsia Jung-sheng. (PAP)

dmi/ ap/

4756519

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)