Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
17.09.2011 07:37

Tak będzie wyglądał rząd według SLD

Marek Siwiec to kandydat SLD na ministra spraw zagranicznych, a Stanisław Wziątek - na szefa MON. Kto jeszcze?

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Europoseł, były szef BBN Marek Siwiec (na zdjęciu) to kandydat SLD na ministra spraw zagranicznych, a przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Stanisław Wziątek - na szefa MON.

Według szefa SLD Grzegorza Napieralskiego, resort edukacji narodowej mogliby objąć: była szefowa MEN Krystyna Łybacka lub poseł Artur Ostrowski, a infrastruktury - europoseł, były minister transportu Bogusław Liberadzki. Za sprawy społeczne z kolei mogłaby odpowiadać była prezes ZUS Anna Bańkowska.

Pytany, kto mógłby zostać ministrem finansów, Napieralski zapewnił, w rozmowie z TVP Info i Polsat News, że był to _ naprawdę dobry ekspert _. Jak podkreślił lider Sojuszu, _ za każdym razem, kiedy SLD było przy władzy, ministrem finansów nie był polityk, który startował z list wyborczych SLD, tylko był ekspert _. W tym kontekście przypomniał nazwiska byłych ministrów finansów: prof. Marka Belki, prof. Grzegorza Kołodki, prof. Mirosława Gronickiego, prof. Andrzeja Raczko.

_ - Zawsze zdawaliśmy egzamin na piątkę. I teraz składam deklarację, że jeżeli będziemy współrządzić, na fotelu ministra finansów zasiądzie ekspert, który jest świetnie zorientowany nie tylko w tym, co się dzieje w Polsce, w polskim budżecie, w polskich finansach publicznych, ale również w Europie i na świecie _ - powiedział lider Sojuszu.

Nie chciał jednak zdradzić nazwiska tego eksperta, ponieważ - jak zaznaczył - SLD nie chce go _ wikłać w politykę _. Powiedział jedynie, że jest to osoba _ z dobrym doświadczeniem również międzynarodowym _ i pod jej kierownictwem powstała część ekonomiczna programu SLD. _ - To jest dobry program ekonomiczny, który pochwaliły nawet izby gospodarcze _ - dodał lider SLD.

Napieralski był również pytany o największe sukcesy i porażki SLD w obecnej kadencji Sejmu. Do sukcesów zaliczył _ zatrzymanie prywatyzacji szpitali _. _ - To wielki sukces SLD. Sytuacja była bardzo trudna również dla lewicy, była nagonka na SLD, ale udało nam się powstrzymać ten bardzo zły projekt _ - podkreślił szef Sojuszu.

Jego zdaniem zasługą jego formacji jest również _ tonowanie bardzo mocno debaty publicznej _. _ Nie zawsze to wychodziło tak, jak byśmy chcieli, ale narzucaliśmy całkowicie inny ton - merytoryczny, nie sporu i kłótni _ - powiedział Napieralski.

Do sukcesów zaliczył też _ ofensywę legislacyjną _ swego klubu. _ - Jakie to ustawy? Płaca minimalna, ustawa dotycząca emerytury, ustawa o świadczeniach społecznych i rodzinnych, ustawa o żłobkach i przedszkolach, ustawa dotycząca metody in vitro _ - wyliczał lider Sojuszu.

Za porażkę uznał z kolei uchwalenie (też głosami SLD) ustawy o emeryturach pomostowych. _ - Daliśmy się wprowadzić w błąd. Też był spór w samym SLD, nie udało się tego powstrzymać, wiele niesprawiedliwości z tym teraz mamy _ - ocenił.

Według niego porażką są również _ trochę słabe notowania _ Sojuszu oraz fakt, iż nie udało się przeforsować w Sejmie większej liczby własnych, dobrych ustaw. _ - Ze 120 złożonych ustaw przez SLD przegłosowaliśmy tylko 35. Tu arytmetyka pokazała, że jest bezwzględna i niestety nie udało się tego przełamać, takiego impasu _ - dodał.

O innych wyborczych pomysłach SLD czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/156164_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/cimoszewicz;dla;money;pl;popelnilismy;blad;i;dlatego;polityka;to;czysty;pr,112,0,906096.html) Cimoszewicz dla Money.pl: Popełniliśmy błąd i dlatego polityka to czysty PR Były premier zdradza, jakie szanse w wyborach ma ekipa Grzegorza Napieralskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/154978_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;chce;zlikwidowac;cba;i;ipn,28,0,895004.html) Zlikwidują CBA. Wysłali paczkę do premiera Grzegorz Napieralski zaprosił do debaty szefów: PO, PiS i PSL
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/131970_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/namawia;kobiety;do;badan;to;kampania,198,0,789446.html) Namawia kobiety do badań. To kampania? Lider SLD wraz z żoną przekonują do antyrakowej profilaktyki.
Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz