Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Talibowie zaatakowali w Afganistanie

0
Podziel się

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 26 zostało rannych w starciu, do którego doszło w Kandaharze.

Talibowie zaatakowali w Afganistanie
(DVIDSHUB/CC/Flickr)
bDIhqfwB

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 26 zostało rannych w starciu, do którego doszło w Kandaharze na południu Afganistanu pomiędzy siłami afgańskimi i NATO a talibami, którzy zaatakowali kwaterę główną miejscowej policji.

Taliban poinformował, że sześciu jego bojowników zaatakowało posterunek policji w Kandaharze. Świadkowie, na których powołuje się agencja Reutera relacjonowali, że napastnicy zajęli wysoki budynek na przeciwko komisariatu i ostrzeliwali policjantów z broni automatycznej i wyrzutni granatów. Informowano też o kilku eksplozjach.

Rzecznik talibów poinformował, że _ bojownicy zadali policji straty _. NATO i strona afgańska nie potwierdziła tego. Rzecznik sił NATO poinformował, że na miejsce wysłane zostały siły szybkiego reagowania, które zabezpieczyły zarówno posterunek policji jak i pobliskie budynki miejscowych władz. Na miejsce walki wysłano śmigłowce. Kandahar to symboliczna stolica talibów.

bDIhqfwD
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t89995.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;zaczynaja;wygrywac;z;talibami,158,0,737438.html) Amerykanie zaczynają wygrywać z Talibami Zwiększenie kontyngentu w Afganistanie zaczyna przynosić efekty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t125257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;stracilo;6;zolnierzy;w;afganistanie,212,0,733652.html) NATO straciło 6 żołnierzy w Afganistanie Atak na siły sojuszu był jednym z najbardziej krwawych od 2001 r.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t116788.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szczyt;nato;w;lizbonie;bedzie;plan;dla;afganistanu,178,0,713650.html) Szczyt NATO w Lizbonie. Będzie plan dla Afganistanu W 2014 r. odpowiedzialność za bezpieczeństwo przejmą Afgańczycy.
bDIhqfxe
Źródło:
KOMENTARZE
(0)