Notowania

warszawa
24.06.2010 16:51

"Tańczmy Bacha" - w piątek premiera w Warszawie

Na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej odbędzie się w piątek premiera wieczoru baletowego "Tańczmy Bacha" pod dyrekcją jednego z najsłynniejszych dyrygentów litewskich młodego pokolenia Modestasa Pitrenasa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej odbędzie się w piątek premiera wieczoru baletowego "Tańczmy Bacha" pod dyrekcją jednego z najsłynniejszych dyrygentów litewskich młodego pokolenia Modestasa Pitrenasa. *

Złożony z czterech części wieczór baletowy rozpocznie nowa praca Emila Wesołowskiego "Pocałunki" do muzyki Koncertu klawesynowego d-moll Jana Sebastiana Bacha.

Kolejnym punktem w programie będzie "Concerto Barocco" legendarnego Georga Balanchine'a - charakterystyczny dla niego balet abstrakcyjny zestrojony z Koncertem d-moll na dwoje skrzypiec.

Uznany choreograf holenderski, Ed Wubbe, zrealizuje natomiast swój oryginalny męski balet "The Green", z wykorzystaniem wstępu chóralnego do Pasji według św. Jana.

Na zakończenie wieczoru Krzysztof Pastor pokaże swój projekt baletowy "In Light and Shadow" z muzyką z Wariacji Goldbergowskich oraz III Suity orkiestrowej D-dur. Spektakl realizowany był wcześniej w Amsterdamie, Sztokholmie, Glasgow, Ankarze i Hongkongu, a także - w wykonaniu Het Nationale Ballet - podczas tournee w Holandii, Francji i Kanadzie oraz - w interpretacji Scottish Ballet - w Londynie i na Festiwalu w Edynburgu.

W piątek na scenie Teatru Wielkiego wystąpi zespół Polskiego Baletu Narodowego oraz Chóru i Orkiestry Opery Narodowej pod dyrekcją Modestasa Pitrenasa. Spektakl zostanie powtórzony 27 czerwca 2010 roku. (PAP)

agz/ ls/ mow/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz