Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tanieje ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku

0
Podziel się

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo
kraje OPEC chcą dostarczać więcej tego surowca - podali w piątek maklerzy. Baryłka ropy West Texas
Intermediate w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX, kosztuje 92,28 dol., po spadku o 2
centy.

bEqEDPNN

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo kraje OPEC chcą dostarczać więcej tego surowca - podali w piątek maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX, kosztuje 92,28 dol., po spadku o 2 centy.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie spada o 4 centy, do 110,82 dol. za baryłkę.

Kraje zrzeszone w OPEC, które w przyszłym tygodniu spotkają się na posiedzeniu kartelu, zamierzają do połowy grudnia zwiększyć eksport ropy o 3 proc., bo rafinerie na świecie wznawiają produkcję po przerwach remontowych, a to oznacza wzrost zapotrzebowania na ropę. Kartel chce podwyższyć dostawy ropy o 700 tys. baryłek dziennie, do 24,5 mln b/d.

bEqEDPNP

Tymczasem w USA rosną zapasy ropy. "Kiedy podaż surowca przeważa popyt, to wywiera presję na spadki cen ropy" - twierdzi Ric Spooner, analityk rynkowy w CMC markets w Sydney.

W czwartek handel w USA na giełdzie paliw odbywał się jedynie w formie elektronicznej, bo Amerykanie obchodzili Święto Dziękczynienia. Transakcje z tego dnia zostaną zaksięgowane w piątek.(PAP)

aj/ morb/ amac/

bEqEDPOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)