Notowania

warszawa
12.11.2009 21:58

Tarchomin bez prądu, Szczecin bez wody

W Warszawie budowlańcy przecięli kable. W Szczecinie pękła magistrala wodociągowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Firma budująca kolektor ściekowy dla oczyszczalni ścieków Czajka przecięła cztery kable energetyczne. W Szczecinie pękła magistrala wodociągowa. *

**Awaria prądu odcięła zasilanie na warszawskim osiedlu Tarchomin. Jak powiedziała Iwona Jarzębska z RWE Stoen Operator, prądu nie ma na obszarze objętym ulicami Milenijną, Antalla, Wittiga, Nagodziców, Atutową, Porajów i Van Gogha. Nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta.

Dodała, że awaria została spowodowana przez firmę, która budując kolektor ściekowy dla oczyszczalni ścieków Czajka przecięła cztery kable energetyczne. Czajka znajduje się na Białołęce, właśnie trwa jej rozbudowa.

*Tarchomin *jest częścią warszawskiej dzielnicy Białołęka. Mieszka tam blisko 80 tys. osób.
_ - Natychmiast zajęliśmy się naprawą uszkodzenia, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie _ - zapewnia Jarzębska. Jak wyjaśniła, nie jest w stanie obecnie powiedzieć, ile osób pozostaje bez prądu, ani jak długo potrwa naprawa._ - Wciąż nad tym pracujemy, ale nie jestem w stanie powiedzieć, ile potrwa naprawa _ - dodała.

Szczecin bez wody

Tymczasem z powodu awarii wodociągu praktycznie połowa Szczecina została pozbawiona dostaw wody. Na terenie całego miasta znacznie spadło ciśnienie w instalacjach wodnych - poinformował dyżurny techniczny miasta Mirosław Pogożelski ze Straży Miejskiej.

Tomasz Makowski , rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, powiedział że około godziny 17 pękła rura wodociągowa pod ul. Budziszyńską na szczecińskich Pomorzanach. Podtopione zostały piwnice i garaże okolicznych domów.

Pracownicy wodociągów usuwają awarię. Konieczne było zamknięcie części rurociągów w mieście i w związku z tym prawie połowa miasta - m.in. dzielnice Pomorzany, Pogodno, Śródmieście, osiedle Kaliny - zostały pozbawione wody, a w całym mieście znacznie spadło ciśnienie.

Makowski poinformował, że w ciągu dwóch - trzech godzin woda powinna być już w całym mieście. _ - Samo usuwanie awarii rurociągu pod ul. Budziszyńską może potrwać nawet kilkanaście godzin _ - powiedział.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: warszawa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz