Notowania

poznań
26.02.2010 11:41

Targi Ogrodnicze Gardenia w Poznaniu

Blisko 150 nowości rynkowych prezentowanych jest od piątku w Poznaniu na Targach Ogrodniczych Gardenia, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. W imprezie bierze udział 260 wystawców z Polski i z Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Blisko 150 nowości rynkowych prezentowanych jest od piątku w Poznaniu na Targach Ogrodniczych Gardenia, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. W imprezie bierze udział 260 wystawców z Polski i z Europy.

W trakcie imprezy zaplanowano m.in. warsztaty projektowe "Ogród dla mieszczucha" i VI Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski.

Jak poinformował PAP dyrektor projektu Dariusz Muślewski, do niedzieli na targach prezentować się będą wystawcy z Holandii, Niemiec, Polski i Włoch.

Wśród premier znaleźć można m.in.: rośliny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemię ogrodową, małą architekturę ogrodową i akcesoria do nawadniania. Pokazywane są również ekspozycje projektantów i twórców ogrodów.

"Luty to czas przygotowań do nowego sezonu. Dla przedstawicieli handlu to ostatni moment na uzupełnienie półek, dla właścicieli ogrodów najlepszy moment na poszukanie inspiracji. Warto więc skorzystać z zimy i spokojnie zastanowić się nad ogrodniczymi planami i celami w nowym roku" - powiedział Muślewski.

W programie znalazły się m.in. specjalistyczne konferencje, pokazy i prezentacje. Zaplanowano również warsztaty projektowe "Ogród dla mieszczucha" dla projektantów ogrodów, ogrodników i architektów krajobrazu, a także naukowców i studentów.

W trakcie targów odbędą się VI Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski, Pokazy Florystyczne oraz konkurs dla kwiaciarń o tematyce ślubnej i wiosennej. Tematem wiodącym mistrzostw są "Wariacje Chopinowskie" - temat inspirowany twórczością Fryderyka Chopina.

Pierwszy dzień targów przeznaczony jest dla specjalistów: architektów krajobrazu, przedstawicieli handlu oraz zarządów zieleni w miastach i gminach.

W sobotę i niedzielę oprócz oglądania ekspozycji zwiedzający będą mogli zakupić rośliny do upiększania swoich ogrodów na Kiermaszu Ogrodniczym oraz skosztować lokalnych przysmaków na Kiermaszu Produktu Regionalnego.(PAP)

rpo/ je/ jbr/

Tagi: poznań, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz