Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarnów: Kierowcy mogą korzystać z parkomatów w strefie płatnego parkowania

0
Podziel się

Kierowcy od wtorku mogą płacić za parkowanie w strefie płatnego postoju w
Tarnowie (woj. małopolskie) za pośrednictwem parkomatów. W centrum miasta zamontowano 50 takich
urządzeń. Koszt ich zakupu, montażu i uruchomienia wyniósł 1,4 mln zł.

bEpWfZPF

Kierowcy od wtorku mogą płacić za parkowanie w strefie płatnego postoju w Tarnowie (woj. małopolskie) za pośrednictwem parkomatów. W centrum miasta zamontowano 50 takich urządzeń. Koszt ich zakupu, montażu i uruchomienia wyniósł 1,4 mln zł.

Oprócz parkomatów dostępne są nadal dwie inne metody opłacania postoju: tradycyjne karty parkingowe kupowane w kioskach oraz system płatności za pomocą telefonu komórkowego.

"Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kierowców, ułatwić i maksymalnie uprościć płacenie za parkowanie" - ocenił zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański.

bEpWfZPH

W sumie w Tarnowie zamontowano 50 urządzeń. Zostały one rozłożone w obrębie całej strefy płatnego parkowania. W przyszłym roku planowane jest uzupełnienie systemu o kolejnych 10 parkomatów. Wtedy ich odległość od najodleglejszego miejsca parkingowego nie powinna przekraczać 70 metrów.

W parkomatach można płacić gotówką, kartami zbliżeniowymi oraz - po przeprowadzeniu niezbędnych testów - Tarnowską Kartą Miejską.

Korzystający z parkomatów za pierwsze pół godziny zapłacą stałą stawkę wynoszącą 1 zł. Potem opłata naliczana jest za rzeczywisty czas parkowania z dokładnością co do minuty. W tarnowskiej strefie płaci się za postój w dni robocze od godz. 8 do godz. 18 oraz w soboty od godz. 8 do godz. 13. (PAP)

rgr/ pad/

bEpWfZQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)