Notowania

turyści
31.05.2010 21:02

Tatry: Poszukiwania 26-letniego turysty

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) i policjanci poszukują 26-letniego turysty, który w sobotę rano opuścił pensjonat w Zakopanem i udał się w góry.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) i policjanci poszukują 26-letniego turysty, który w sobotę rano opuścił pensjonat w Zakopanem i udał się w góry.

Jak powiedział PAP ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski, ratownicy wyruszyli na poszukiwania pieszo, wspiera ich też śmigłowiec. "Na noc poszukiwania będą przerwane i wznowione we wtorek rano" - dodał Wojciechowski.

W niedzielę wieczorem właściciele pensjonatu, w którym samotnie nocował mężczyzna, zawiadomili TOPR o tym, że turysta nie powrócił w miejsce zakwaterowania. Turysta przed wyjściem informował gospodarzy, że wybiera się w rejon Morskiego Oka i Zawratu.

Policja próbowała namierzyć telefon komórkowy turysty, który ostatnio logował się na Słowacji. Jak powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch, w ten sposób nie można jednak precyzyjnie określić położenia aparatu. "Turysta może być w Tatrach lub mógł zejść na słowacką stronę" - dodał.

Policja sprawdziła wrocławskie mieszkanie, w którym turysta jest zameldowany, jednak pod tym adresem nie mieszka jego rodzina.

W wyższych partiach gór w wielu miejscach panują typowo zimowe warunki. Szlaki przykryte są śniegiem, który miejscami jest mokry, a miejscami twardy i zmrożony. W poniedziałek na Kasprowym Wierchu były zaledwie 3 stopnie C i leżały płaty śniegu. W górach pada deszcz i zalega gęsta mgła ograniczająca widzialność i utrudniająca orientację w terenie.(PAP)

szb/ itm/ gma/

Tagi: turyści, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz