Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tatrzańska Noc Muzeów

0
Podziel się

"Sezon Włoski" w Zakopanem, podczas którego zostanie zaprezentowana
kolekcja Narodowego Muzeum Górskiego w Turynie - Museo Nazionale della Montagna, zainauguruje w
sobotę Noc Muzeów pod Tatrami.

bCZAgCRN

"Sezon Włoski" w Zakopanem, podczas którego zostanie zaprezentowana kolekcja Narodowego Muzeum Górskiego w Turynie - Museo Nazionale della Montagna, zainauguruje w sobotę Noc Muzeów pod Tatrami.

W gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego odbędzie się wieczór filmowy, podczas którego będzie można obejrzeć cztery archiwalne filmy wybitnego komika, Maxa Lindera z lat 1906-1924, przywiezione z Turynu.

w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu zostaną w sobotni wieczór otwarte dwie wystawy. Pierwsza z nich zatytułowana "W góry! Ceramika artystyczna", na której znajdzie się unikatowy zbiór ceramiki artystycznej zdobionej w motywy o tematyce alpejskiej. "Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza motyw +małych narciarzy+, który cieszył się niezwykłą popularnością" - powiedziała PAP Anna Wenda-Surmiak z Muzeum Tatrzańskiego.

bCZAgCRP

"Ceramika artystyczna to dziś przedmioty rzadkie, trudne do pozyskania, ale są to przedmioty stanowiące część historii naszych domów czy raczej salonów naszych babć i mam. Nie pełniły funkcji użytkowych, były raczej ich niezwykłą ozdobą" - dodała.

Na kolejnej wystawie, zatytułowanej "Góry na wesoło, między szczytami i śniegami gier planszowych", będzie można zobaczyć gry planszowe gromadzone przez turyńskie muzeum od lat sześćdziesiątych XIX wieku aż do współczesności.

Ciekawa i nietypowa wystawa sztuki użytkowej odbędzie się w Galerii Władysława Hasiora, na której zaprezentowane będą etykiety skrzynek na owoce pochodzące z lat 1900-1960.

W Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi "Koliba", zostanie otwarta wystawa fotografii "Spoglądając na Alpy", która, jak zapewniają organizatorzy, ukaże piękno tych gór w przeszłości, ale też zachęci do ich odkrywania dzisiaj.(PAP)

bCZAgCRV

szb/ abe/ mow/

bCZAgCSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)