Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Teatry z Tarnowa i Częstochowy zamienią się scenami

0
Podziel się:

Teatry z Tarnowa - im. Ludwika Solskiego i Częstochowy - im. Adama
Mickiewicza zamienią się scenami. Od 13 do 15 kwietnia tarnowscy widzowie obejrzą spektakle z
Częstochowy, a w tym samym czasie publiczność z tego miasta pozna repertuar z Tarnowa.

Teatry z Tarnowa - im. Ludwika Solskiego i Częstochowy - im. Adama Mickiewicza zamienią się scenami. Od 13 do 15 kwietnia tarnowscy widzowie obejrzą spektakle z Częstochowy, a w tym samym czasie publiczność z tego miasta pozna repertuar z Tarnowa.

Jak powiedział PAP we wtorek dyrektor tarnowskiej sceny Rafał Balawejder, inicjatywa poprzez wymianę repertuarową ma zwiększyć atrakcyjność obydwu scen dla widzów.

"To pomysł dla wszystkich nieodległych teatrów w Polsce na uatrakcyjnienie i poszerzenie swojej oferty repertuarowej" - zaznaczył. Dodał, że Teatr Solskiego ma już plany podobnej wymiany ze scenami w Rzeszowie i Sosnowcu.

W połowie kwietnia tarnowska publiczność zobaczy m.in. spektakl muzyczny "Hemar w chmurach" będący przypomnieniem twórczości Mariana Hemara - poety, dramaturga, satyryka, reżysera oraz autora tekstów ok. 3 tys. piosenek. Spektakl wyreżyserował Piotr Machalica, który również wystąpi na Dużej Scenie Teatru Solskiego.

Aktorzy z Częstochowy zaprezentują też komedię "Pierwszy raz" Michała Walczaka. Bohaterami jest para nastolatków, którzy reżyserują swój "pierwszy raz" według wskazówek wziętych z pism typu "Bravo Girl".

Z kolei najmłodsi tarnowianie zobaczą "Trzy świnki" - muzyczną wersję opowieści, pochodzącej ze zbioru baśni braci Grimm.

W tym samym czasie aktorzy Solskiego wystawią na deskach częstochowskiego teatru trzy spektakle. Wśród nich komedię "Czego nie widać" Michaela Frayna o kulisach teatru - pewien wycinek spektaklu przedstawiany jest w niej w trzech wersjach: w trakcie jednej z ostatnich prób, podczas rutynowego pokazu na wyjeździe oraz przy okazji przedstawienia pożegnalnego.

Drugą z komedii pokazywanych w Częstochowie będzie "Brzydal" Mariusa von Mayenburga, jednego z najważniejszych dramatopisarzy niemieckojęzycznych.

Dla najmłodszych widzów przygotowano "Lokomotywę II" na podstawie klasyki dziecięcej pióra takich autorów jak: Julian Tuwim, Maria Konopnicka, Jan Brzechwa i Aleksander Fredro. (PAP)

rgr/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)