Notowania

wiadomości
21.04.2012 22:32

"Teddy Bear" Madsa Matthiesena wygrał Festiwal Off Plus Camera

Film "Teddy Bear" duńskiego reżysera Madsa Matthiesena wygrał w sobotę konkurs główny "Wytyczanie drogi" kończącego się Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych zwyciężył "Ki" Leszka Dawida.

Podziel się
Dodaj komentarz

Film "Teddy Bear" duńskiego reżysera Madsa Matthiesena wygrał w sobotę konkurs główny "Wytyczanie drogi" kończącego się Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych zwyciężył "Ki" Leszka Dawida.

Konkurs główny "Wytyczanie drogi" był najważniejszym elementem krakowskiego festiwalu. O Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 tysięcy dolarów amerykańskich walczyło 12 filmów młodych twórców z całego świata. Przewodniczącym jury był reżyser i pisarz Andrzej Żuławski.

Konkurs jest organizowany z myślą o twórcach, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Ma on charakter międzynarodowy i mogą startować w nim filmy, które są debiutami, bądź drugimi produkcjami w dorobku danego twórcy.

Nagrodzony "Teddy Bear" opowiada o trzydziestoośmioletnim Dennise jest zawodowym kulturystą, wciąż mieszkającym z matką, gdzieś na przedmieściach Kopenhagi. Dennis nie potrafi nawiązywać relacji z kobietami, ale marzy o miłości i wyprowadzce z domu. Kiedy jego wujek żeni się z poznaną podczas wczasów w Tajlandii miejscową dziewczyną, bohater wpada na pomysł wyjazdu do tego egzotycznego kraju w celach matrymonialnych.

Jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych, któremu przewodniczył angielski reżyser i scenarzysta Michael Radford, przyznało nagrodę w wysokości 100 tys. złotych filmowi "Ki" Leszka Dawida. Jest to historia współczesnej dziewczyny, barwnej, zachłannej na życie, nie poddającej się ograniczeniom i głośno mówiącej czego oczekuje od świata.

Podczas festiwalu swoją nagrodę przyznali też członkowie Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Otrzymała ją amerykańska produkcja "Electrick Children" w reżyserii Rebbeki Thomas. Nagroda publiczności, w wysokości 10 tysięcy dolarów, przypadła filmowi "Pół na Pół" w reżyserii Jonathana Levine.

Gośćmi trwającego od piątku Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera byli m.in. m.in. reżyserzy Luc Besson, Roland Joffe, Volker Schloendorff i Andrzej Wajda. Duże zainteresowanie w Krakowie wzbudzał również amerykański aktor Josh Radnor, znany z roli Teda w popularnym serialu "Jak poznałem waszą matkę". Festiwal gościł również nagrodzoną trzema Oscarami kostiumografkę Colleen Atwood. (PAP)

rgr/sp/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz