Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.12.2011 12:08

Telegram kondolencyjny Prymasa Polski do ambasadora Czech

Telegram kondolencyjny po śmierci prezydenta Vaclava Havla przesłał na ręce ambasadora Czech Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Telegram kondolencyjny po śmierci prezydenta Vaclava Havla przesłał na ręce ambasadora Czech Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

"Pan Vaclav Havel zapisał się w naszej pamięci jako symbol aksamitnej rewolucji, która przyniosła wyczekiwane zmiany dla Pańskiej Ojczyzny. Był to czas niezwykle ważny zarówno dla narodu Czeskiego, Słowackiego, jak i Polski. Prezydent Vaclav Havel zapewne przejdzie do historii jeszcze z innych powodów. Należał do tych poszukujących, których uczciwy trud zmagań o znalezienie odpowiedzi na fundamentalne pytania, złączył go przyjaźnią z papieżem Janem Pawłem II. Pamiętamy doskonale historyczną wizytę tego Papieża w kwietniu 1990 roku i spotkanie z prezydentem Havlem na Hradczanach. Z pewnością będzie brakowało nam Jego jakże trafnych i dalekowzrocznych przemyśleń w zmaganiu się z europejską współczesnością" - napisał w telegramie opublikowanym na stronie internetowej Prymas Polski.

Vaclav Havel - ostatni prezydent Czechosłowacji i pierwszy przywódca Czech po upadku komunizmu, a także pisarz, dramaturg, legenda czechosłowackiej opozycji i do ostatnich dni aktywny obrońca praw człowieka na świecie - zmarł w niedzielę w wieku 75 lat w swym wiejskim domu w Hradeczku, na pogórzu karkonoskim. (PAP)

kpr/ malk/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz