Notowania

wybory 2011
25.08.2011 19:47

"Ten kraj to raj", czyli Fedak, Żelichowski...

Stronnictwo zaprezentowało wyborczy wideoklip, w którym przy skocznych rytmach do głosowania na tę partię zachęcają jej członkowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PSL zaprezentowało wyborczy wideoklip, w którym w skocznych rytmach do głosowania na tę partię zachęcają jej członkowie, m.in. wicepremier Waldemar Pawlak, wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, minister pracy Jolanta Fedak. Ten kraj to raj - przekonują.

_ - Bo to nasz dom, narodu więź, bo dla nas człowiek najważniejszy jest. Bo to nasz dom, to Polska jest, wybierzmy PSL _ - brzmią słowa piosenki.

Wicepremier Pawlak mówił po prezentacji wideoklipu, że największymi jego bohaterami są młodzi ludzie. _ - Jestem pod wrażeniem takiej przebojowości i kreatywności, bo pokazali tutaj coś wyjątkowego: piękne marzenia o Polsce - kraju, z którego wszyscy chcielibyśmy być dumni, w którym się fajnie, atrakcyjnie mieszka _ - mówił lider ludowców.

W wideoklipie gra kilkanaście, w większości młodych osób, które tańczą w rytm muzyki. Na taką konwencję zdecydowała się nawet minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. Szef klubu Stronnictwa Stanisław Żelichowski - nie tańczy, ale za to prezentuje się w zwiewnym, modnym szaliku wokół szyi i profesorskich, opuszczonych do połowy nosa okularach.

Pierwsze ujęcie kipu to zdjęcie młodej, atrakcyjnej blondynki, która na gołych plech ma wytatuowaną nutę. Później mamy przegląd postaci, które na białym tle tańczą i bawią się w czasie trwania całego utworu.

Zdecydowana większość pojawiających się na ekranie to działacze Stronnictwa lub osoby startujące z list PSL. Jest m.in. były mistrz olimpijski w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz (lider warszawskiej listy ludowców), dwukrotny mistrz świata w judo Paweł Nastula (startuje z okręgu podwarszawskiego), marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas, a także mniej znani politycy.

Postacie, w które wcielili się młodzi ludzie, to m.in. malarka, fotograf, koszykarz, dj, baletnica czy bizneswoman (gra ją wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Urszula Pasawska). Starsze pokolenie reprezentuje m.in. profesor, w którego wcielił się Żelichowski.

Pod koniec utworu na ekranie pojawia się Pawlak, który podaję rękę przybywającym do niego młodym ludziom tańczącym wcześniej w teledysku. Podczas konferencji prasowej wicepremier przyznał, że stresował się udziałem w tak nietypowym dla niego przedsięwzięciu.

_ - To naprawdę wpada w ucho i nawet przy moich małych talentach, jeżeli chodzi o wokal, daje sobie radę. Wolałbym jednak robić to bardziej kameralnie, w takich prywatnych relacjach _ - przyznał.

OBEJRZYJ KLIP PSL:

Jak zaznaczył, każdy może zyskać realizując hasło zawarte w tekście utworu: _ stop wojence _. _ - Wolę żyć z takimi ludźmi, którzy mają marzenia, mają śmiałość takiego śmiałego zmierzenia się z życiem i potrafią skutecznie zawalczyć o swoją przyszłość, a nie narzekają ciągle i marudzą, że im "pod górkę" _ - mówił.

Szef Stronnictwa zachęcał wszystkich do spopularyzowania przesłania, które PSL przekazuje wyborcom. - _ W Polsce może być piękniej, radośniej, jeśli będziemy potrafili się do siebie sympatyczniej i z miłością odnosić _ - przekonywał.

Współautor pomysłu na wyborczą piosenkę, odpowiedzialny za kampanie PSL w sieci Łukasz Krawcewicz powiedział, że przygotowanie tekstu i nagranie utworu zostało powierzone profesjonalistom, ale mieli w tym również udział działacze PSL. Ludowcy nie chcą jednak zdradzić, kto jest wykonawcą utworu.

O przygotowaniach partii do wyborów czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/listy;pis;anna;fotyga;i;agent;tomek;spychaja;poslow,66,0,897346.html) Siła PiS: Anna Fotyga i Agent Tomek Byłe kierownictwo CBA, przedstawiciele świata nauki oraz rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej znaleźli się na czołowych miejscach list PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gilowska;zawsze;i;wszedzie;za;jaroslawem;kaczynskim,5,0,897285.html) Gilowska: Zawsze i wszędzie za Jarosławem Kaczyńskim Była wicepremier i minister finansów popiera PiS i nie wyklucza, że będzie ekspertem ekonomicznym partii w debacie wyborczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t155275.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znana;profesor;popiera;nawet;pierwsza;dama,184,0,897208.html) Znaną profesor popiera nawet pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska wsparła profesor Alicję Chybicką w walce o miejsce w Senacie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;o;po;i;pis;dwa;sprochniale;deby,16,0,896528.html) Konkurent o PO i PiS: Dwa spróchniałe dęby - Oni nie są w stanie zapewnić Polakom spokoju i dobrej przyszłości - mówi o politycznych konkurentach prezes PJN Paweł Kowal.
Tagi: wybory 2011, psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz