Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"The Independent": Assange jest w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

Założyciel demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks
Julian Assange przebywa w Wielkiej Brytanii i policja wie gdzie, ale jeszcze go nie zatrzymała -
informuje w czwartek brytyjski dziennik "The Independent".

Założyciel demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks Julian Assange przebywa w Wielkiej Brytanii i policja wie gdzie, ale jeszcze go nie zatrzymała - informuje w czwartek brytyjski dziennik "The Independent".

39-letni Australijczyk, którego portal opublikował w niedzielę ponad 250 tys. poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej, przekazał brytyjskiej policji swoje namiary po przyjeździe w październiku na terytorium Wielkiej Brytanii - pisze dziennik.

Powołując się na źródła policyjne, gazeta twierdzi, że policja zna miejsce pobytu Assange'a oraz jego numer telefonu. Miałby przebywać w południowo-wschodniej Anglii.

Interpol wysłał w tym tygodniu list gończy za Assange'em, który jest poszukiwany w Szwecji w związku z podejrzeniem o molestowanie seksualne, ale brytyjska państwowa agencja do walki z przestępczością zorganizowaną SOCA na razie nie zatwierdziła jego zatrzymania - pisze "Independent".

Powołując się na niewymienione z nazwiska źródła, dziennik pisze, że SOCA wystąpiła o wyjaśnienia dotyczące międzynarodowego nakazu aresztowania wydanego przez Szwedów. Według dziennika "The Times" w nakazie znalazł się błąd. (PAP)

mw/ ap/

7814788

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)