Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

The Knife i M.I.A. na Burn Selector Festival w Warszawie

0
Podziel się

Koncerty The Knife, James Blake, Jessie Ware, The Archive i występy
polskich DJ-ów będą głównymi atrakcjami Burn Selector Festival, odbywającego się na torze wyścigów
konnych na warszawskim Służewcu. Impreza trwać będzie od 6 do 7 września.

bEqaDzYl

Koncerty The Knife, James Blake, Jessie Ware, The Archive i występy polskich DJ-ów będą głównymi atrakcjami Burn Selector Festival, odbywającego się na torze wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Impreza trwać będzie od 6 do 7 września.

Pierwszego dnia trwania imprezy warszawska widownia bawić się będzie m.in. na koncercie The Archive. Brytyjczycy zagrali w 2012 r. w warszawskiej Stodole. Grupa przygotowała także muzykę do polskiego filmu "Sęp" (2012) w reżyserii Eugeniusza Korina. Formacja, założona przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa, działa z przerwami od 1994 r.; w swojej twórczości nawiązując do muzyki elektronicznej, trip-hopu i progresywnego rocka.

Innym wydarzeniem tego dnia będzie występ Jamesa Blake'a. Brytyjczyk, wykonuje muzykę określaną często przez prasę "emocjonalną elektroniką", z elementami dubstepu. Wokalista zdobył przychylność krytyki i słuchaczy dzięki swojemu debiutanckiemu krążkowi "James Blake" (2011) oraz, wydanej w tym roku, płycie "Overgrown".

bEqaDzYn

Na głównej scenie festiwalowej wystąpi także zespół The Knife. Grupa zdobyła popularność dzięki przebojowi "Heartbeats", który wykonywał także szwedzki gitarzysta i wokalista Jose Gonzalez w jednej z reklam. Dzięki temu utwór zdobył międzynarodową popularność, zwracając uwagę szerokiej publiczności na The Knife. Formacja powstała w 1999 r. w Sztokholmie, założona przez rodzeństwo Karin Dreijer Andersson i Olof Dreijer.

W swojej twórczości zachowuje dystans do mainstreamowych mediów. Członkowie zespołu rzadko pojawiają się publicznie, w materiałach promocyjnych noszą na twarzach maski. Formacja zadebiutowała w 2001 r. albumem "The Knife"; następnie nagrała jeszcze pięć krążków: "Deep Cuts" (2003), "Hannah med H Soundtrack" (2003), "Silent Shout" (2006), "Tomorrow, In a Year" (2010) i "Shaking the Habitual" z 2013 r.

Drugiego dnia imprezy na Służewcu zaśpiewa Jessie Ware, jedna z najpopularniejszych brytyjskich wokalistek popowych. W swojej muzyce, Ware nawiązuje także do brzmień muzyki jazzowej i elektroniki. W 2012 r. do sklepów płytowych trafił debiutancki album piosenkarki "Devotion", który spotkał się z życzliwym przyjęciem ze strony publiczności i muzycznej prasy.

Podkreślano charakterystyczną, delikatną barwę jej głosu, a także interesujące aranżacje jej utworów. Brytyjski "Guardian" porównał Ware do takich wokalistek jak Sara Vaughan i Ella Fitzgerald. Ware cieszy się popularnością także w Polsce - w 2012 r. zaśpiewała na festiwalu Open'er w Gdyni, następnie dała akustyczny koncert w siedzibie radiowej Trójki. Ware wystąpiła jeszcze w Poznaniu, Krakowie i dwukrotnie - w Warszawie.

bEqaDzYt

Tegoroczną edycję Burn Selector Festival zamknie M.I.A., brytyjska wokalistka, pochodząca ze Sri Lanki. Jej twórczość nawiązuje do muzyki elektronicznej, hip-hopu i ragga. Piosenkarka zadebiutowała w 2005 r. albumem "Arular". Kolejne krążki - "Kala" (2007) oraz "Maya" (2010) - utwierdziły jej pozycję jako jednej z popularniejszych, młodych wokalistek w Wielkiej Brytanii. Współpracowała m.in. z Missy Elliott i Madonną. W 2011 r. artystka wystąpiła w Gdyni, w ramach festiwalu Open'er.

Zagrają także: Factory Floor, Busy P, Breakbot, Para One, When Saints Go Machine, Capital Cities, Kixnare, Rebeka oraz UL/KR. Koncerty odbywać się będą na dwóch scenach.

Burn Selector Festival dotychczas odbywał się w Krakowie. Od 2009 r. na imprezie wystąpili m.in. tacy artyści jak Placebo, Franz Ferdinand, The Chemical Brothers, The Orb i Royksopp. (PAP)

pj/ mrt/

bEqaDzYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)