Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"The Last Ship" - premiera nowej płyty Stinga

0
Podziel się

Najnowsza płyta brytyjskiego wokalisty i basisty Stinga, "The Last Ship"
ukaże się 24 września. Na pierwszym od dekady autorskim krążku Stinga znajdą się kompozycje,
pochodzące z, przygotowanego przez muzyka, musicalu pod tym samym tytułem.

bEpDmlwB

Najnowsza płyta brytyjskiego wokalisty i basisty Stinga, "The Last Ship" ukaże się 24 września. Na pierwszym od dekady autorskim krążku Stinga znajdą się kompozycje, pochodzące z, przygotowanego przez muzyka, musicalu pod tym samym tytułem.

"The Last Ship" to pierwsza od dekady autorska płyta Stinga. Poprzednią, na której znalazły się kompozycje byłego basisty The Police, była - wydana w 2003 r. - "Sacred Love".

Od tamtej pory ukazały się albumy "Songs from the Labyrinth" (2006), poświęcona twórczości renesansowego kompozytora Johna Dowlanda, oraz "If on a Winters Night..." (2009), zainspirowana powieścią włoskiego pisarza Italo Calvino "Jeśli zimową nocą wędrowny...", na której znalazły się pastorałki oraz utwory o tematyce zimowej. Poza tym wokalista wydawał płyty z nowymi aranżacjami swoich największych przebojów, wziął także udział w reaktywacji i światowej trasie koncertowej The Police.

bEpDmlwD

Na najnowszym krążku brytyjskiego basisty i wokalisty znalazły się kompozycje z musicalu pod tym samym tytułem. Broadway'owska premiera spektaklu Stinga zaplanowana jest na przyszły rok. Musical opowiada o upadku przemysłu stoczniowego w Newcastle, który odgrywał ważną rolę w rozwoju miasta i tamtejszej społeczności. Sting czerpie z doświadczeń własnego dzieciństwa, wspominając dorastanie w cieniu stoczni Swan Hunters w Wallsend. Artysta podejmuje refleksje nad przemijaniem, wartości rodziny i relacji międzyludzkich.

W nagraniu udział wzięli także zaproszeni goście - wokalista Jimmy Nail, piosenkarka Becky Unthank oraz lider australijskiej grupy AC/DC, Brian Johnson. W utworze, delikatnej balladzie "Practical Arrangement" zaśpiewał natomiast australijski wokalista jazzowy Jo Lawry. Utwór opowiada historię podstarzałego mężczyzny, który usiłuje przekonać młodą, samotną matkę do wspólnego życia. "Nie chodzi mi o to, by cię oszukać" - zwraca się do niej - "Jesteś na to zbyt sprytna".

Sting urodził się jako Gordon Matthew Sumner w 1951 r. w robotniczej dzielnicy miasteczka Wallsend. W 1977 r. założył w Londynie grupę rockową The Police. Skład zespołu uzupełnili: perkusista Stewart Copeland i gitarzysta Andy Summers. Muzyka The Police czerpała z tradycji rocka, punku a także reggae.

Grupa zdobyła popularność w Wielkiej Brytanii a także w Stanach Zjednoczonych, nagrała pięć albumów, po czym rozpadła się w 1983 roku. Do największych przebojów The Police zaliczają się m.in. takie utwory jak "Roxanne", "Every Breath You Take", "Message in a Bottle", "Walking on the Moon" czy "Don't Stand So Close to Me".

bEpDmlwJ

Po rozpadzie The Police Sting rozpoczął karierę solową. W 1985 r. ukazał się pierwszy album artysty "The Dream of the Blue Turtles", dwa lata później - "Nothing Like the Sun". Kolejne płyty, którym towarzyszyły światowe trasy koncertowe, utwierdziły jego pozycję jako jednego z najpopularniejszych muzyków pop-rockowych na świecie.

Do najbardziej znanych utworów jego solowej działalności należą m.in. "Englishman in New York", "Fields of Gold", "Shape of My Heart", "Russians" i "Fragile". Wielokrotnie współpracował z jazzowymi muzykami, m.in. z saksofonistą Branfordem Marsalisem.

Artysta wielokrotnie występował w Polsce: pięciokrotnie w Warszawie, dwukrotnie w Katowicach, raz w Chorzowie. W wrześniu 2010 r. wystąpił podczas otwarcia Stadionu Miejskiego w Poznaniu, na początku 2011 r. zagrał na zamkniętym koncercie z okazji 85-lecia Polskiego Radia. Po raz ostatni Sting wystąpił w Polsce w 2013 r., podczas Life Festival Oświęcim. (PAP)

pj/ ls/

bEpDmlxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)