Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

The Lunatics i TenTypMes na festiwalu w Jarocinie

0
Podziel się:

Istniejący od siedmiu lat zespół The Lunatics zagra na rozpoczynającym się
20 lipca trzydniowym "Jarocin-Festiwal" w Jarocinie (Wielkopolska). Wraz z kapelą na scenie pojawi
się w drugim dniu imprezy raper TenTypMes.

Istniejący od siedmiu lat zespół The Lunatics zagra na rozpoczynającym się 20 lipca trzydniowym "Jarocin-Festiwal" w Jarocinie (Wielkopolska). Wraz z kapelą na scenie pojawi się w drugim dniu imprezy raper TenTypMes.

W ubiegłym roku grupa The Lunatics wydała krążek "Tu i Teraz" nakładem Jimmy Jaz Records. Album promowały single "Nie lubię" oraz "Plamy". Według Tomasza Waśko z poznańskiej agencji artystycznej Go Ahead, która organizuje festiwal, energetyczny, przebojowy i melodyjny punk-rock The Lunatics powinien idealnie sprawdzić się podczas jarocińskiej imprezy.

TenTypMes w 2011 r. został uznany przez magazyn Machina za jednego z najlepszych polskich raperów. Działa na polskiej scenie hip hopowej od ponad 10 lat. W tym czasie nagrywał nie tylko z własnym zespołem i solo - wiele utworów powstało we współpracy m.in. z Pezetem, Numerem Raz, Eldo i Małolatem. Razem z The Lunatics, TenTypMes przygotował utwór "Zegar tyka", który znalazł się na jego płycie i w ostatnim albumie zespołu.

Tegoroczny festiwal rozpocznie zespół Illusion. Tego samego dnia fani rocka usłyszą Katarzynę Nosowską, Buldoga, Set Your Goals i pięć innych formacji.

Przez trzy dni wystąpi w sumie 27 zespołów. Zagrają także m.in. Biohazard, Paula i Karol, Dead on Time, Coma, Kult, Arka Noego, Luxtorpeda. Szczególnie oczekiwany jest legendarny punkowy zespół wokalisty Jello Biafry z USA.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat 70. Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa.

W 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a w połowie lat 80. zmienił nazwę na Festiwal Muzyków Rockowych i pod taką nazwą odbywał się do 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją i imprezę wznowiono dopiero w 2005 r., ale w innej już formule.

Co roku latem przyjeżdża na festiwal około 10 tys. fanów rocka.(PAP)

zak/ par/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)