Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TNS OBOP: ponad 2: 3 europejskich szkół korzysta z szybkiego internetu

0
Podziel się:

Z badania opublikowanego przez Komisję
Europejską wynika, że obecnie 96 proc. szkół europejskich posiada
dostęp do internetu, z tego 67 proc. korzysta z szerokopasmowego
połączenia - podał w środę TNS OBOP.

Z badania opublikowanego przez Komisję Europejską wynika, że obecnie 96 proc. szkół europejskich posiada dostęp do internetu, z tego 67 proc. korzysta z szerokopasmowego połączenia - podał w środę TNS OBOP.

Dostęp do szybkiego internetu w dalszym ciągu jest bardzo zróżnicowany w poszczególnych krajach: od ok. 90 proc. szkół w krajach skandynawskich, Holandii, Estonii i na Malcie, do poniżej 35 proc. w Grecji, Polsce, na Cyprze i Litwie.

Z badania wynika także, że ponad 90 proc. nauczycieli europejskich korzysta z komputera lub internetu do przygotowania zajęć, 74 proc. dodatkowo używa internetu jako pomocy naukowej. Tutaj również występują jednak duże różnice w poszczególnych krajach: Wielka Brytania - 96 proc., Dania - 95 proc., Grecja - 36 proc., Łotwa - 35 proc. W Polsce 61 proc. nauczycieli korzystało w ostatnim roku z komputera podczas lekcji.

Liczba uczniów przypadających na jeden komputer wynosi średnio 10 (od 3,8-5,5 w Wielkiej Brytanii, Danii i Luksemburgu do ok. 19 na Łotwie, Litwie, Polsce, Portugalii i Grecji).

Ponad 80 proc. nauczycieli uważa, że uczniowie mają wyższą motywację i bardziej uważają na lekcji, jeśli podczas zajęć korzysta się z komputera lub internetu. Głównym powodem niekorzystania z tych technologii, według 50 proc. nauczycieli, jest brak komputerów lub nieadekwatność omawianego tematu do formy przedstawiania go przy pomocy komputera (24 proc.).

Obecnie w Polsce niemal wszystkie szkoły korzystają z komputerów w procesie nauczania (95 proc.) i posiadają dostęp do internetu (93 proc.). Jednak zaledwie 28 proc. używa szerokopasmowego połączenia (niższy wskaźnik w Europie ma tylko Grecja - 13 proc). (PAP)

dsr/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)