Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To olbrzymia zmiana i szansa dla małych dzieci?

0
Podziel się:

Wiceminister edukacji odwiedził Przedszkole nr 2 i Szkołę Podstawową nr 6 w Suwałkach. W szkole obejrzał klasy dla sześciolatków i zobaczył, jak placówka przygotowuje się do przyjęcia sześciolatków do pierwszej klasy

Wiceminister edukacji Maciej Jakubowski
Wiceminister edukacji Maciej Jakubowski (Krystian Maj/REPORTER)
bEUOMdQR

Wiceminister edukacji Maciej Jakubowski propagował w Suwałkach (Podlaskie) obniżenie wieku szkolnego. Jak podkreślał, _ szkoła jest najlepszym miejscem dla sześciolatka _.

_ To olbrzymia zmiana dla całego kraju, a przede wszystkim szansa na wykorzystanie potencjału małych dzieci. Sześciolatek jest gotowy do szkoły, a szkoła jest najlepszym miejscem dla sześciolatka. Tam może rozwijać swoją ciekawość i talent _ - powiedział dziennikarzom Jakubowski.

Wiceminister edukacji odwiedził Przedszkole nr 2 i Szkołę Podstawową nr 6 w Suwałkach. W szkole obejrzał klasy dla sześciolatków i zobaczył, jak placówka przygotowuje się do przyjęcia sześciolatków do pierwszej klasy. Wiceminister przeprowadził dzieci z przedszkola do szkoły, by pokazać, _ jak fajna może być szkoła _.

bEUOMdQT

_ Widzimy tutaj, jak szkoła może naprawdę być przyjaznym miejscem, gdzie sześciolatek może wykorzystać swój potencjał _ - przekonywał Jakubowski. Ocenił, że placówki, które odwiedził, są przykładem dobrej współpracy, by przejście 6-latka z przedszkola do szkoły było przyjazne.

Według Jakubowskiego sześciolatek w szkole najlepiej się rozwija, dlatego zachęcał rodziców, by posyłali dzieci w tym wieku do szkoły. Mówił, że programy _ zerówki _ i pierwszej klasy są obecnie podobne i takie dzieci, które nie idą w wieku 6 lat do szkoły, potem, powtarzając prawie taki sam program, mogą być znudzone.

W miniony piątek premier Donald Tusk zaproponował zmiany w zasadach posyłania 6-latków do szkoły, tak aby w 2014 r. do szkoły obowiązkowo poszły tylko sześciolatki, które urodziły się między styczniem a lipcem 2008 r., a sześciolatki urodzone od lipca do grudnia 2008 r. zostały objęte tym obowiązkiem w 2015 r.

_ Zmiana zaproponowana przez premiera ułatwi przejście do systemu, w którym wszystkie sześciolatki będą szły do szkoły _ - powiedział Jakubowski.

bEUOMdQZ
Czytaj więcej w Money.pl
Będzie więcej pieniądzy dla przedszkoli Od września pięciogodzinna opieka nad dziećmi w przedszkolach będzie bezpłatna. Każda kolejna godzina będzie kosztować rodziców 1 złoty.
Podwyżki w przedszkolach. Za każdą godzinę Szef rządu tłumaczył, że zmiana ta ma uspokoić obawy rodziców, dotyczące różnic między sześcio- i siedmiolatkami, które po 1 września 2014 r. miałyby uczyć się w tych samych klasach.
6-latki w szkołe? "Niczego nie narzucamy" Od września 2014 r. wszystkie 6-latki obowiązkowo rozpoczną edukację szkolną.
bEUOMdRu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)