Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tomasz Lis redaktorem naczelnym "Wprost"

0
Podziel się

Tomasz Lis jest nowym redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" - podała we
wtorek platforma mediowa Point Group. Do zespołu redakcji dołączyli też: Tomasz Plata, Łukasz
Ramlau i Aleksandra Karasińska.

bEieDCuZ

Tomasz Lis jest nowym redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" - podała we wtorek platforma mediowa Point Group. Do zespołu redakcji dołączyli też: Tomasz Plata, Łukasz Ramlau i Aleksandra Karasińska.

O zmianach w redakcji poinformował na wtorkowym kolegium Michał M. Lisiecki, prezes Agencji Wydawniczo-Reklamowej "Wprost", który przedstawił zespołowi nowego naczelnego i nowych członków redakcji. Ich funkcje, poza redaktorem naczelnym, zostaną podane do wiadomości w terminie późniejszym.

Wydawca podziękował pełniącej obowiązki redaktora naczelnego Katarzynie Kozłowskiej, która sprawowała tę funkcję od 1 lutego, gdy po zmianach własnościowych w tygodniku zastąpiła Stanisława Janeckiego.

bEieDCvb

44-letni Tomasz Lis był w latach 90. korespondentem TVP w USA, potem współtworzył Fakty w TVN i kierował redakcją "Wydarzeń" w Polsacie. Prowadził tam publicystyczny program "Co z tą Polską", a ostatnio autorski program "Tomasz Lis na żywo" w TVP2. Jest dziewięciokrotnym laureatem Wiktora, trzykrotnie był wybrany Dziennikarzem Roku miesięcznika Press (1999, 2007 i 2009). W 2005 r. otrzymał przyznawaną przez Wprost Nagrodę Kisiela.

Tomasz Plata był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika City Magazine, szefem działu kultury tygodnika Newsweek oraz twórcą i szefem sobotniego "Magazynu" - dodatku "Dziennika".

Łukasz Ramlau był przez wiele lat sekretarzem redakcji w "Gazecie Wyborczej" i redaktorem dodatku "Duży Format".

Aleksandra Karasińska była m.in. szefową newsroomu "Wydarzeń" w Polsacie, wcześniej pracowała w TVN 24. (PAP)

bEieDCvh

wkt/ bno/ mag/

bEieDCvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)