Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tomasz Misiak - koordynatorem kampanii PO przed eurowyborami

0
Podziel się

Senator PO Tomasz Misiak został
koordynatorem kampanii Platformy Obywatelskiej przed wyborami do
europarlamentu. Zastąpił Pawła Grasia, który został rzecznikiem
rządu.

bEhsEGCt

Senator PO Tomasz Misiak został koordynatorem kampanii Platformy Obywatelskiej przed wyborami do europarlamentu. Zastąpił Pawła Grasia, który został rzecznikiem rządu.

Misiak powiedział PAP, że do końca tygodnia regiony mają przesłać do centrali wstępne listy kandydatów do europarlamentu. Potwierdził, że jedynką na liście warszawskiej będzie unijna komisarz Danuta Huebner.

Stołeczna Platforma - powiedział Misiak - pracuje jeszcze nad ostateczną wersją swojej listy. 4 kwietnia Rada Krajowa PO zatwierdzi ostateczny kształt list Platformy w całym kraju.

bEhsEGCv

Kampania Platformy, przypomniał Misiak, rozpocznie się 29-30 kwietnia w warszawskim PKiN kongresem Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do której należy Platforma. W kongresie ma wziąć udział kilkunastu szefów państw i rządów, a także szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

"Mamy dużo szczęścia, że ogólnoeuropejska kampania EPL rozpocznie się właśnie w Warszawie. Zabiegaliśmy o to intensywnie, udało się. Chcemy pokazać, że PO jest częścią wielkiego, europejskiego projektu. Europejska Partia Ludowa, do której należymy, to przecież największe ugrupowanie w Parlamencie Europejskim" - mówił Misiak.

W połowie lutego Rada Krajowa PO zdecydowała, że Graś pokieruje kampanią PO w eurowyborach. Ale ponieważ niedługo później został rzecznikiem rządu, postanowiono, że nie może jednocześnie zajmować się eurowyborami.

Misiak ma 35 lat, jest od dwóch kadencji senatorem Platformy, kieruje senacką komisją gospodarki narodowej Jest twórcą i członkiem rady nadzorczej Work Serivce S.A., jednej z największych w Polsce agencji pracy tymczasowej W latach 1998-2005 był radnym wrocławskiej rady miejskiej.

bEhsEGCB

O Misiaku mówi się w Platformie, że to "człowiek (Grzegorza) Schetyny".

Formalnie Misiaka na koordynatora sztabu powołać musi zarząd Platformy. Misiak powiedział PAP, że zarząd zbierze się być może jeszcze w tym tygodniu.(PAP)

laz/ la/ mow/

bEhsEGCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)