Notowania

łódź
01-02-2010 (22:09)

Tomasz Sadzyński od wtorku komisarzem Łodzi

B. miejski radny Platformy Obywatelskiej w Łodzi Tomasz Sadzyński obejmie we wtorek oficjalnie funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Łodzi. W poniedziałek wieczorem premier Donald Tusk podpisał nominację Sadzyńskiego - poinformował PAP zastępca dyrektora Gabinetu Wojewody Łódzkiego Krzysztof Sztrajber.

Podziel się
Dodaj komentarz

*B. miejski radny Platformy Obywatelskiej w Łodzi Tomasz Sadzyński obejmie we wtorek oficjalnie funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Łodzi. W poniedziałek wieczorem premier Donald Tusk podpisał nominację Sadzyńskiego - poinformował PAP zastępca dyrektora Gabinetu Wojewody Łódzkiego Krzysztof Sztrajber. *

W piątek Sadzyński złożył rezygnację z mandatu radnego w Łodzi. Dokumenty podpisane przez niego wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska skierowała do kancelarii premiera. W poniedziałek premier podpisał nominację. "We wtorek wojewoda wręczy ją Sadzyńskiemu, który zacznie oficjalnie pełnić obowiązki prezydenta miasta" - dodał Sztrajber.

W piątek rzecznik rządu Paweł Graś, uzasadniając wybór Sadzyńskiego, mówił PAP, że jak się prześledzi jego dokonania, życiorys i CV, to wygląda, że jest to osoba, która zagwarantuje stabilne zarządzanie miastem do czasu wyborów samorządowych. "To człowiek, który ma doświadczenie samorządowe, administracyjne, więc powinien spokojnie miasto do czasu wyborów doprowadzić" - mówił rzecznik rządu.

17 stycznia łodzianie odwołali w referendum prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. W kilka dni później przestał on pełnić oficjalnie swoją funkcję, kiedy to w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego ukazał się protokół z oficjalnymi wynikami referendum. Miejsce Kropiwnickiego zajmie komisarz. W ub. środę łódzcy radni podjęli uchwałę, że pełniący obowiązki prezydenta miasta będzie rządził Łodzią do jesiennych wyborów samorządowych.

Sadzyński pracował ostatnio w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku sekretarza województwa łódzkiego. Ma 33 lata. Do piątku był radnym Rady Miejskiej i zasiadał w ławach klubu Platformy Obywatelskiej. Sadzyński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W ostatnich wyborach samorządowych był zaangażowany w kampanię wyborczą kandydata PO na prezydenta miasta, obecnego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. (PAP)

szu/ mok/ woj/

Tagi: łódź, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie