Notowania

platforma obywatelska
22.10.2013 06:00

Tomasz Tomczykiewicz nadal szefem śląskiego PO

O wyborze szefa struktury zdecydowali o tym wczoraj w Chorzowie uczestnicy Zjazdu Regionu Śląskiego partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dotychczasowy szef śląskich struktur Platformy Obywatelskiej Tomasz Tomczykiewicz będzie nadal pełnił tę funkcję. Zdecydowali o tym wczoraj w Chorzowie uczestnicy Zjazdu Regionu Śląskiego PO.

W poniedziałkowych wyborach przewodniczącego regionu głosy oddało 408 delegatów (na 470 uprawnionych). Tomczykiewicza poparło 354 z nich. Kontrkandydatem był Zbigniew Zduniak z mysłowickich struktur partii, który dostał 42 głosy. Oddano też 12 głosów nieważnych.

Jak wyjaśniali zgłaszający kandydaturę Zduniaka przedstawiciele mysłowickiej Platformy, chodziło przede wszystkim o _ dobro demokracji w partii _.

Pytany przez dziennikarzy o przewidywane zmiany w śląskiej PO Tomczykiewicz uznał, że niezależnie od jego wyboru zmiany te już zaszły wraz z wyborem w wielu miejscach nowych szefów powiatowych struktur partii.

_ - To nadzieja, bo wielu młodych, prężnych działaczy przejęło stery. Oczywiście trudno pod starym robić coś całkiem nowego, ale na pewno znaczące zmiany nastąpią - również personalne. Platforma funkcjonuje już na rynku trzynaście lat. Młodzi, wykształceni, sprawdzeni już w różnych bojach samorządowych, parlamentarnych, dadzą ten nowy impuls _ - zapowiedział Tomczykiewicz.

Na wyborczy okres najbliższych dwóch lat przewodniczący śląskiej PO zapowiedział przede wszystkim intensywną pracę związaną z kończeniem trwających kadencji. - _ Wtedy będziemy mogli mówić: sprawdzam. Dzisiaj jesteśmy na półmetku. Jestem przekonany, że owoce, po których poznają nas wyborcy, będą soczyste _ - dodał Tomczykiewicz.

Poniedziałkowy Zjazd Regionu Śląskiego PO zorganizowano w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Wśród gości była minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która mimo namów formalnie pozostaje poza PO.

Tomasz Tomczykiewicz pełni mandat posła od czterech kadencji. W grudniu 2011 r. został wiceministrem gospodarki ds. energetyki, górnictwa, ropy i gazu. Od czerwca 2006 r. do października 2010 r. był wiceprzewodniczącym PO. W latach 2010-2011 zasiadał też w nadzwyczajnej sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Tomczykiewicz jest inżynierem budownictwa. W latach 90. ub. wieku był radnym w Pszczynie, skąd pochodzi, oraz członkiem tamtejszego zarządu miasta. W 1998 r. został radnym sejmiku woj. śląskiego, pełnił też funkcję burmistrza Pszczyny. Działał w Unii Polityki Realnej i Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym. Platformę Obywatelską reprezentuje od 2001 roku.

Tomczykiewicz po raz pierwszy został szefem śląskiej organizacji PO w 2003 r. W 2006 r. został wybrany na tę funkcję ponownie, wówczas w ostatniej chwili z wyborów wycofał się Grzegorz Dolniak. Również w 2010 r. - przed pierwotnym kwietniowym terminem regionalnego zjazdu - Dolniak zrezygnował ze startu w wyborach. Ostatecznie zjazd, podczas którego po raz kolejny wybrano Tomczykiewicza, odbył się wtedy w maju.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykuje się duży pojedynek w PO. Schetyna kontra Protasiewicz Politycy szykują się do wyborów w regionach. Największe emocje budzą te na Dolnym Śląsku.
Korupcja w Platformie? Jest doniesienie Politycy SLD skierowali do prokuratora generalnego pismo ws.rzekomej korupcji, jakiej mieli się dopuścić lubuscy działacze PO.
W PO mają pomysł na pompowanie kół Andrzej Biernat tłumaczy, że zmiany wyeliminują nieprawidłowości w wewnętrznych kampaniach lokalnych.
Tagi: platforma obywatelska, tomasz tomczykiewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz