Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
03.03.2012 08:43

Tornada w USA. Kolejne ofiary śmiertelne

Co najmniej trzy osoby zginęły w następstwie tornada w stanie Indiana na środkowym zachodzie USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JGNY/CC/Flickr)

Co najmniej trzy osoby zginęły w następstwie tornada w stanie Indiana na środkowym zachodzie USA.

Chuck Adams z biura szeryfa hrabstwa Clark powiedział, iż liczące 1900 mieszkańców miasteczko Marysville jest _ całkowicie zniszczone _. Znaczne szkody odnotowano również w pobliskim 2-tysięcznym Henryville. Telewizyjne obrazy, przekazane z pokładu lecącego nad Henryville śmigłowca, ukazują liczne zrujnowane domy, niektóre z nich z zerwanymi dachami. Wichura poprzewracała ciągniki siodłowe z naczepami ma miejscowym postoju dla ciężarówek.

Tornada zaatakowały również stany położone bardziej na południe, w tym Alabamę i Tennessee, gdzie ucierpiały dziesiątki domów. W Alabamie żywioł nawiedził między innymi położone 16 kilometrów od Huntsville stanowe więzienie dla szczególnie groźnych przestępców, obalając część zewnętrznego ogrodzenia i uszkadzając dachy dwóch pawilonów, z których każdy mieści około 250 ludzi. Nie doszło jednak do ucieczki kogokolwiek spośród łącznie około 2100 osadzonych, nikt nie odniósł też obrażeń.

Jest to drugi już w ciągu bieżącego tygodnia atak wichury na środkowy pas terytorium USA. W środę w stanach Illinois, Missouri i Tennessee tornada zabiły łącznie 13 osób.

Więcej o tornadach w USA - czytaj w Money.pl
Kolejne ofiary śmiertelne tornad w USA W rejonie Atlanty co najmniej 3 osoby zginęły pod obalonymi drzewami.
Tragiczny bilans tornada w USA Do 122 wzrosła liczba ofiar wichury, która spustoszyła miasto Joplin.
Tornado w USA zabiło co najmniej 116 osób Ostateczna liczba ofiar kataklizmu w Joplin może się okazać większa. Liczby rannych dotychczas nie ustalono.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz