Notowania

hiszpania
29.09.2012 19:50

Tornado w Hiszpanii. 10 osób zginęło, 35 rannych

Wcześniejsze doniesienia mówiły o ośmiu ofiarach śmiertelnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moody75/CC/Flickr)

*Do dziesięciu wzrosła w sobotę liczba ofiar śmiertelnych powodzi w południowej Hiszpanii, 35 osób zostało rannych w Gandii (wschód), gdzie wichura przewróciła diabelski młyn w wesołym miasteczku na jarmarku. *

Wcześniejsze doniesienia mówiły o ośmiu ofiarach śmiertelnych.

Tornado uszkodziło wiele obiektów w wesołym miasteczku na jarmarku w Gandii, gdzie przewrócony diabelski młyn zranił 35 osób - pracowników targu, który z racji wichury był zamknięty dla klientów.

Do dziesięciu wzrosła dziś liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Maladze, Almerii i Murcji, gdzie poszkodowanych zostało w sumie ok. 8 tys. mieszkańców. Ewakuowano kilkaset osób, głównie w miastach: Malaga, Sewilla i Granada oraz małych miasteczkach położonych wzdłuż rzeki Guadalhorce, gdzie sytuacja była najtrudniejsza.

Deszcz, który w nocy z czwartku na piątek padał praktycznie w całej Hiszpanii, zakłócił połączenia kolejowe między Madrytem a Walencją i na wielu liniach regionalnych. Doprowadził również do częściowego zamknięcia ruchu ulicznego w Madrycie. Chaos komunikacyjny w stolicy został jeszcze bardziej spotęgowany strajkiem pracowników transportu miejskiego.

Bardzo ulewne deszcze, które zaczęły się w piątek rano, nie ustaną w sobotę - przewidują służby meteorologiczne.

Państwowa Agencja Meteorologiczna przestrzegła przed zagrożeniem powodzią w Katalonii (w północno-wschodniej Hiszpanii) i na Balearach. Regiony, gdzie w sobotę i niedzielę spodziewane są największe opady deszczu (około 40 litrów na metr kwadratowy), to Tarragona, Barcelona, Gerona, Ibiza i Formentera.

Czytaj więcej o sytuacji w Hiszpanii w Money.pl
Zadłużenie Hiszpanów było jednak dużo większe. Co się stało? Rząd zmienia zdanie. Wszystko przez problemy sektora bankowego.
Protesty w Hiszpanii. Nie tylko oszczędności W Hiszpanii kolejny dzień manifestacji. Największe zwołano w centrum kraju i Galicji - prowincji sąsiadującej z Portugalią.
Dramat. Zerwane mosty, coraz więcej ofiar Do 6 osób wzrosła liczba śmiertelnych ofiar powodzi na południu Hiszpanii. Ponad tysiąc ludzi zostało ewakuowanych.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz