Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Toruń: Dwa lata więzienia dla rowerzysty za potrącenie pieszej

0
Podziel się

Karę dwóch lat wiezienia wymierzył we wtorek toruński sąd rowerzyście, który
śmiertelnie potrącił starszą kobietę. W chwili wypadku cyklista korzystał z telefonu komórkowego.

bEiKsPcl

Karę dwóch lat wiezienia wymierzył we wtorek toruński sąd rowerzyście, który śmiertelnie potrącił starszą kobietę. W chwili wypadku cyklista korzystał z telefonu komórkowego.

Do wypadku doszło w październiku ubiegłego roku. 36-letni Mariusz K. jechał wieczorem po chodniku i najechał na pieszą, która przewróciła się i uderzyła głową o trotuar.

82-letnia kobieta zmarła następnego dnia na skutek stłuczenia mózgu i pęknięcia czaszki. Cyklista przyznał, że nie spostrzegł kobiety na czas, gdyż sprawdzał akurat, kto dzwoni na jego telefon komórkowy.

bEiKsPcn

Mężczyznę oskarżono o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Rowerzysta przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze, ale sprzeciwiła się temu rodzina ofiary, domagając się zadośćuczynienia finansowego.

Proces trwał we wtorek pół godziny i zakończył się wymierzeniem rowerzyście kary dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Mężczyzna musi także zapłacić rodzinie ofiary 5 tys. zł; znajdzie się też pod dozorem kuratora i przez cztery lata nie może jeździć rowerem. Wyrok jest nieprawomocny. (PAP)

olz/ abr/

bEiKsPcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)