Notowania

europejska
07.09.2009 14:10

Toruń: Europejskie tournee dzieła Kopernika

Reprint słynnego dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" wyruszył z Torunia w objazd po Europie. W ciągu jedenastu dni księga odwiedzi dziesięć miast.

Podziel się
Dodaj komentarz

Reprint słynnego dzieła Mikołaja KopernikaKopernika "O obrotach sfer niebieskich" wyruszył z Torunia w objazd po Europie. W ciągu jedenastu dni księga odwiedzi dziesięć miast.

W ramach projektu "Kopernik w Europie" dzieło najsłynniejszego polskiego astronoma udostępniane będzie w najbardziej reprezentacyjnych miejscach europejskich miast: Krakowa, Budapesztu, Wiednia, Linzu, Mediolanu, Lyonu, Paryża, Brukseli, Amsterdamu i Getyngi. Dodatkową atrakcją będą pokazy wykorzystujące teleskop słoneczny.

Prowadzącym pokazy będzie znany toruński popularyzator astronomii i dziennikarz radiowy, Piotr Majewski. Każdy zainteresowany wystawą będzie mógł samodzielnie obejrzeć dzieło Kopernika, a także otrzyma ulotkę promocyjną z wizerunkiem i informacjami dotyczącymi samego astronoma.

"Wydarzenie jest związane z obchodami Międzynarodowego Roku Astronomii, w których Toruń bierze czynny udział. Akcja promocyjna jest nie tylko sposobem na promocję Mikołaja Kopernika, ale także przypomina o aspiracjach naszego miasta, jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury - powiedział Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Tournee księgi zostanie sfilmowane i na tej podstawie powstanie film dokumentalny. Reprint dzieła Kopernika wróci do Torunia 14 września. (PAP)

olz/ abe/ gma/

Tagi: europejska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz