Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Toruń: Festiwal "Klamra" od soboty

0
Podziel się

Dwanaście scen niezależnych zaprezentuje swoje przedstawienia na 22.
Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych "Klamra" w Toruniu. Impreza rozpocznie się w sobotę i potrwa
tydzień.

bEgClEnF

Dwanaście scen niezależnych zaprezentuje swoje przedstawienia na 22. Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych "Klamra" w Toruniu. Impreza rozpocznie się w sobotę i potrwa tydzień.

Festiwal zainauguruje spektakl "Lustro" na motywach prozy Brunona Schulza w wykonaniu Sceny Plastycznej KUL i w reżyserii Leszka Mądzika. Kolejnym przedstawieniem będzie "Ulica krokodyli" w wykonaniu Teatru Formy i w reżyserii Józefa Makrockiego.

Sopocki Teatr Tańca pokaże "Puste ciało" w reżyserii Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka, a opowiadający historie wielkich artystów - Franza Kafki i Henriego Toulouse-Lautreca.

bEgClEnH

Przedstawienia nastawione na interakcję z widzem pokaże grupa Usta Usta Republika - "Ucztę" w reżyserii Wojciecha Wińskiego i Teatr Porywacze Ciał - "Partytury rzeczywistości" w reżyserii Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka.

Podczas festiwalu wystąpią również: Jazz Out & Arek Jakubik ("Paląc Blaty z UFO"), Toruńska Grupa Improwizacyjna Teraz ("Pan Strong), Steller/Dziemaszkiewicz ("Strefa zagrożenia"), Teatr Chorea ("Muzg"), Teatr Kania i Theatre Krepsko Group ("Hotel Misery de Luxe", Teatr ME/ST ("Lady Wa-Wa").

"Klamrę" zakończy inscenizacja "Boskiej Komedii" Dantego Alighieri w wykonaniu Teatru Wierszalin i w reżyserii Jakuba Nvoty.

W ramach "Klamry", poza spektaklami teatralnymi, przewidziano dyskusje, pokazy filmowe, prezentację słuchowiska, koncert i wystawę fotografii oraz warsztaty tworzenia i animacji lalek. Zaplanowano spotkania z dyrektorką Teatru Ósmego Dnia Ewą Wójciak i liderem Sceny Plastycznej KUL Leszkiem Mądzikiem.

bEgClEnN

Pierwsza edycja festiwalu, pod nazwą Akademickie Spotkania Teatralne "Klamra", odbyła się w 1993 r. Impreza szybko stała się znaczącym przeglądem najlepszych spektakli przygotowywanych przez polskie teatry offowe.

W 2007 r. zmodyfikowano nazwę festiwalu przez zastąpienie określenia "akademickie" słowem "alternatywne". Odtąd impreza jest organizowana jako Alternatywne Spotkania Teatralne "Klamra".

Organizatorem "Klamry" jest Akademickie Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa", działające na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. (PAP)

rau/ dym/

bEgClEoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)