Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 17:44

Toruń: Naukowcy i Kopernik w szeregach WOŚP

Okręt flagowy WOŚP z pomnikiem Kopernika na pokładzie jako kapitanem stanął w niedzielę na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Finał WOŚP był okazją do prezentacji skonstruowanego przez naukowców Dobrometru.

Podziel się
Dodaj komentarz

Okręt flagowy WOŚP z pomnikiem Kopernika na pokładzie jako kapitanem stanął w niedzielę na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Finał WOŚP był okazją do prezentacji skonstruowanego przez naukowców Dobrometru.

Z okazji WOŚP ogromny kadłub sceny-żaglowca ustawiono wokół jednego z najbardziej charakterystycznych punktów Starego Miasta - pomnika Kopernika. Dzięki temu statua astronoma znalazła się na "pokładzie" w charakterze kapitana-sternika.

W pobliżu okrętu odbywało się wiele atrakcji przygotowanych z okazji finału WOŚP. Zmarznięci widzowie mogli m.in. podziwiać liczną grupę toruńskich "morsów", którzy zażywali kąpieli w ustawionym na płycie rynku przenośnym basenie.

Tradycyjnym elementem tego dnia w Toruniu jest od lat wielka ściskawa, czyli bicie rekordu w jak największej liczbie osób, które wejdą do narysowanego na płycie rynku orkiestrowego serduszka. Natomiast w ramach orkiestrowych aukcji oferowano w tym roku m.in. czapkę Kamila Stocha wraz z jego autografem, piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego i innych piłkarskich reprezentantów Polski, godziny nauki jazdy na żużlowym motocyklu z Janem Ząbikiem oraz wspólny spacer po Motoarenie wraz z toruńskim trenerem.

Pod licytacyjny młotek trafiła także nazwa jednej z najnowszych atrakcji Torunia - najdłuższego działającego stale w kraju wahadła Foucalta, zawieszonego w Centrum Nowoczesności "Młyn wiedzy". Zwycięzca otrzyma certyfikat i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy imienia i nazwiska lub nazwy firmy z informacją, że nazwa instalacji została wylicytowana podczas finału WOŚP.

Specjalnie na niedzielę fizycy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przygotowali prezentację na Rynku Staromiejskim "Dobrometru" - urządzenia badającego osobisty "potencjał dobra". Dzięki urządzeniu sygnał z podłączonego do ciała czujnika zostaje przetworzony i przesłany do komputera, gdzie wyświetla się odpowiedni komunikat.

Przez całą niedzielę na głównej scenie na Rynku Staromiejskim odbywały się koncerty i pokazy oraz licytacje. W programie muzycznym znalazło się pięć zespołów: Czaqu, Dzwonek do Drzwi, serbski zespół Neozbiljni Pesimisti, Justyna Steczkowska, a na koniec - grupa Łąki Łan.

Przez cały dzień w Toruniu kwestowało około 700 wolontariuszy WOŚP. (PAP)

olz/ as/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz