Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Toruń: Paulina Walendziak wygrała Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

0
Podziel się

Paulina Walendziak zdobyła nagrodę główną Prezydenta Miasta Torunia im.
Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego i statuetkę Złotego Jabłka w przeglądzie konkursowym Festiwalu
Piosenki i Ballady Filmowej. Imprezę po raz czwarty zorganizowano w grodzie Kopernika.

bEqFGbEB

Paulina Walendziak zdobyła nagrodę główną Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego i statuetkę Złotego Jabłka w przeglądzie konkursowym Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Imprezę po raz czwarty zorganizowano w grodzie Kopernika.

Mieszkająca w Toruniu Walendziak zdobyła najwyższe uznanie jury za wykonanie piosenek "Warszawo ma" z filmu "Zakazane piosenki" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego oraz "US" z filmu "500 Days of Summer" w reżyserii Marca Weba.

Drugą nagrodę otrzymała Magdalena Gołębiowska z Amsterdamu za wykonanie piosenek "Pamiętasz, była jesień" z filmu "Pożegnania" w reżyserii Wojciecha Hasa oraz piosenki "A Case of You" z filmu "Practical Magic" w reżyserii Gfiffina Dunne.

bEqFGbED

Trzecia nagroda przypadła Małgorzacie Nakoniecznej z Kielc, która zaśpiewała piosenki "Przyjdzie na to czas" z filmu "Zabicie ciotki" w reżyserii Mateusza Głowackiego oraz "My Funny Valentine" z filmu "The Company" w reżyserii Roberta Altmana. Konieczna otrzymała też wyróżnienie specjalne za "interpretację z klasą".

Jury przyznało również nagrody specjalne za wykonanie piosenek z filmu zagranicznego i z filmu polskiego.

Nagrodą specjalną za wykonanie piosenki z filmu zagranicznego uhonorowana została Beata Banasik z Arras (Francja) - "Fais moi mal, Johnny" z filmu "Le fauve est lache" w reżyserii Maurice'a Labro, a za wykonanie piosenki z filmu polskiego nagrodzono Aleksandrę Woźniak z Warszawy - "Przed nocą i mgłą" z filmu "O7 zgłoś się" w reżyserii Krzysztofa Szmagiera.

W konkursie zaprezentowało się 25 wykonawców, a interpretacje piosenek oceniało jury w składzie: Krzesimir Dębski (przewodniczący), Jan Wołek, Magdalena Wojewoda-Mleczko, Andrzej Kuryło Gołoś, Joanna Trzepiecińska, Roman Nowacki.

bEqFGbEJ

W sobotę wieczorem obędzie się koncert galowy, w którym wystąpią znani aktorzy i laureaci przeglądu konkursowego. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali: Joanna Trzepiecińska, Magdalena Kumorek, Joanna Jabłczyńska, Krzysztof Respondek, Natalia Sikora, Jolanta Litwin-Sarzyńska, Bartosz Porczyk, Jacek Lenartowicz. W wykonaniu gwiazd zaprezentowane zostaną przeboje z takich filmów, jak "Skyfall", "Django", "Titanic" i musicali "Koty", "Les Mis,rables". (PAP)

rau/ abe/

bEqFGbFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)