Notowania

wiadomości
28.11.2012 10:54

Toruń: Ray Wilson wystąpi na Forte Artus Festival

Szkocki wokalista i gitarzysta Ray Wilson, który był związany z rockową grupą Genesis, w środę wystąpi wraz z kwartetem w ramach Forte Artus Festival w Toruniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szkocki wokalista i gitarzysta Ray Wilson, który był związany z rockową grupą Genesis, w środę wystąpi wraz z kwartetem w ramach Forte Artus Festival w Toruniu.

Będzie to koncert w ramach cyklu Genesis Classic - Ray Wilson & Quartet, który prezentuje wybrane kompozycje legendarnej grupy Genesis w wersjach akustycznych. Wilsonowi towarzyszyć będą: Alicja Chrząszcz (skrzypce), Barbara Szelągiewicz (skrzypce), Dariusz Tarczewski (instrumenty klawiszowe) i Steve Wilson (gitara akustyczna, wokal).

Ray Wilson został wyróżniony przez Classic Rock Magazin jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Ceniony był za wysoką formę koncertową i charyzmę sceniczną.

Muzyk pierwszy profesjonalny zespół Guaranted Pure założył z bratem Steve'em. W 1994 r. dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin, której debiutancki singiel "Inside" stał się wielkim wydarzeniem i trafił na pierwsze miejsca większości europejskich list przebojów.

Wilson swoją klasę potwierdził współpracą z Genesis, kiedy to w 1996 r. zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Z grupą występował do jej zawieszenia w 1999 r.

Artysta współpracował również z takimi artystami i zespołami, jak Armin Van Buuren czy Scorpions.

Koncert Wilsona będzie ostatnim akcentem Artus Forte Festival, na który złożyło się 15 wydarzeń ze sfery muzyki, filmu, teatru, literatury, fotografii i kabaretu. W październiku i listopadzie odbyły się m.in. koncert muzyki filmowej Michała Lorenza, pokonkursowa wystawa fotograficzna BZ WBK Press Foto, recitale Joanny Trzepiecińskiej oraz Bogdana Hołowni i Grzegorza Turnaua. (PAP)

rau/ mlu/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz