Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Toruń: W sobotę 4. edycja CoCart Music Festival

0
Podziel się:

Czwarta edycja CoCart Music Festival, imprezy zdominowanej przez artystów
łączących muzykę z obrazem i performance, odbędzie się w sobotę w Centrum Sztuki Współczesnej w
Toruniu.

Czwarta edycja CoCart Music Festival, imprezy zdominowanej przez artystów łączących muzykę z obrazem i performance, odbędzie się w sobotę w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

"CoCArt Music Festival to festiwal łączący nowe trendy we współczesnej muzyce awangardowej i eksperymentalnej, o charakterze elektronicznym i elektroakustycznym, z projektami opartymi na multimediach. Tradycyjnie już zaprezentują się artyści integrujący muzykę, obraz i sztukę performance" - poinformowała Aleksandra Mosiołek z Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" w Toruniu.

Głównymi wydarzeniami 4. CoCArt Music Festival będą - podobnie jak podczas poprzednich edycji - koncerty audiowizualne. W odróżnieniu od dotychczasowej praktyki, ich scenerią nie będzie już jednak podziemny parking CSW, ale pomieszczenia zwane "Pokój z kuchnią" CSW w Toruniu, a w części nocnej - klub "Tantra".

Podczas tegorocznego festiwalu wystąpią artyści z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec i Polski. Chris Cutler to angielski perkusista, kompozytor, autor tekstów piosenek, producent muzyczny, wydawca i teoretyk muzyki. Występuje z solowymi koncertami współczesnej muzyki eksperymentalnej proponując nową improwizację, gdzie źródłem dźwięku są przedmioty oraz elektronika.

Brytyjski Duet "C.3.3." tworzą Paul Jamrozy i Roz Corrigan. W połowie lat 90. muzycy skoncentrowali swoją aktywność artystyczną na pracy z nowoczesnymi technologiami muzycznymi, zmierzając w kierunku awangardowej muzyki tanecznej.

Grupę "pathMAN" tworzą Polacy: Piotr Kolecki, Marek Leszczyński i Kuba Pieczyński. Ich muzyka powstaje dzięki akustycznemu instrumentarium, takiemu jak m.in.: cymbały polskie, cymbały ukraińskie, tscheng, cytry, sitar, gitary akustyczne i 12-strunowe oraz zabytkowa gitara dwugryfowa, drumbass, flety, akordeon, polskie bębny ceramiczne, trąbka, perkusja, gitara elektryczna. Muzycy używają też w niewielkim stopniu urządzeń elektronicznych.

Steve Buchanan z USA (audio) wystąpi w Toruniu wraz z Heike Fiedler ze Szwajcarii (video). Buchanan to artysta interdyscyplinarny, którego repertuar muzyki improwizowanej jest bardzo szeroki; Buchanan gra na kilku instrumentach (saksofon altowy, gitary, banjo), a także tańczy, przenosząc ruchy swojego ciała na skonstruowany przez siebie instrument 2nd-Line, z którym zaprezentuje się w Toruniu. Towarzysząca mu Heike Fiedler to poetka, artystka nowoczesna, eksperymentalna, improwizatorka.

Zaproszony do Torunia Łukasz Szałankiewicz, występujący jako Zenial, to artysta mieszkający w Poznaniu, historyk i kurator muzyki elektronicznej. W swojej pracy skupia się na muzycznych poszukiwaniach, prezentując audiowizualne występy oraz interaktywne instalacje.

Tradycyjnie już zaprezentują się także współtwórcy festiwalu - polska grupa Hati, czyli Rafał Iwański i Rafał Kołacki. Artyści bazują na brzmieniu akustycznych instrumentów etnicznych i obiektów z recyklingu. W muzyce starają się łączyć motywy muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. (PAP)

olz/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)