Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TP nie zapłaciła, DPTG rozpocznie procedurę egzekucyjną w Polsce

0
Podziel się

DPTG, które nie otrzymało 2,9 mld koron duńskich odszkodowania od
Telekomunikacji Polskiej, zdecydowało o wszczęciu postępowania egzekucyjnego w Polsce, tak szybko
jak to możliwe.

bEhwmbXF

*DPTG, które nie otrzymało 2,9 mld koron duńskich odszkodowania od Telekomunikacji Polskiej, zdecydowało o wszczęciu postępowania egzekucyjnego w Polsce, tak szybko jak to możliwe. *

Postępowanie będzie prowadzone przez Sąd Rejonowy w Warszawie - podał w komunikacie główny akcjonariusz duńskiej spółki GN Store Nord.

Zgodnie z decyzją sądu arbitrażowego w Wiedniu, termin płatności odszkodowania na rzecz DPTG minął 17 września.

bEhwmbXH

Telekomunikacja Polska uważa, że wysokość zasądzonej kwoty wielokrotnie przewyższa rzeczywistą wartość przedmiotu sporu z DPTG i tym samym, podobnie jak wiele elementów uzasadnienia wyroku, narusza podstawowe zasady porządku prawnego w Polsce.

Telekom zapowiedział, że w wypadku wystąpienia przez DPTG o stwierdzenie wykonalności orzeczenia wiedeńskiego sądu arbitrażowego w Polsce, TP wniesie o odmowę stwierdzenia jego wykonalności.

TP ma możliwość dochodzenia swoich praw w postępowaniach przed sądem okręgowym, sądem apelacyjnym oraz przed Sądem Najwyższym, a także wykorzystania trzyinstancyjnej drogi sądowej w Austrii.

TP i DPTG spierają się od 2001 roku o interpretację umowy z 1991 roku, na mocy której DPTG wykonało i zainstalowało dla poprzednika TP, przedsiębiorstwa Poczta Polska Telegraf i Telefon, połączenie światłowodowe. Według kontraktu, część zapłaty miała formę blisko 15 proc. dochodu ze światłowodu przez 15 lat od instalacji. Strony nie zgadzają się, co do kalkulacji tego przychodu.(PAP)

bEhwmbXN

epo/ jtt/ mki/

bEhwmbYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)