Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tragedia podczas próby do francuskiego musicalu

0
Podziel się:

Powodem tragedii był wybuch materiałów pirotechnicznych.

bEsvsIdh

Jedna osoba zmarła z powodu wybuchu materiałów pirotechnicznych wczoraj podczas przygotowań do spektaklu muzycznego w Paryżu - poinformowała dziś prokuratura. Piętnaście osób odniosło obrażenia, a cztery z nich są w stanie krytycznym.

Ofiara śmiertelna to dyrektor techniczny przedstawienia, który z powodu wybuchu doznał ataku serca.

Wcześniej straż pożarna podała wcześniej, że większość rannych to technicy, a u pięciu z nich rany są poważne. Ranni trafili do szpitala. Kilka osób doznało poparzeń, inne zostały ogłuszone przez eksplozję.

bEsvsIdj

Do wybuchu doszło w piątek około godz. 18 podczas próby generalnej do musicalu pt. _ 1789. Les amants de la Bastille _ w paryskim Pałacu Sportu. Zawaliła się jedna ściana i część stropu. W chwili wypadku na próbie obecnych było ok. 3000 osób. Na miejsce przybyło około stu strażaków oraz minister spraw wewnętrznych Manuel Valls.

Straż pożarna nie chce jeszcze podać oficjalnie przyczyn incydentu; w tej sprawie władze wszczęły śledztwo. Dziennik _ Le Parisien _ poinformował jednak, powołując się na anonimowego przedstawiciela straży pożarnej, że według wstępnych ustaleń materiały pirotechniczne zajęły się od iskry z narzędzi, którymi posługiwał się elektryk zatrudniony przy organizacji przedstawienia w czasie prac na scenie.

Zaplanowane na weekend spektakle odwołano.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsvsIdp
bEsvsIdK
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)