Notowania

indie
18.01.2014 08:44

Tragedia w Indiach. 18 osób stratowanych przez tłum

Według policji, co najmniej 50 osób zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)

Do katastrofy doszło podczas zgromadzenia poświęconego pamięci zmarłego przywódcy muzułmańskiej sekty - poinformowały lokalne władze cytowane przez indyjskie media.

Według policji, co najmniej 50 osób zostało rannych. Do tragedii doszło kiedy tłum żałobników, którzy zebrali się przed domem zmarłego w piątek w wieku 102 lat Syedny Mohameda Burhanuddina, duchowego przywódcy muzułmańskiej sekty Dawoodi Bohra, zaczął napierać na bramę domu.

Zwłoki przywódcy zostały wystawione w jego domu, w dzielnicy Malabar Hill, na widok publiczny aby wierni mogli oddać mu ostatni hołd.

Do tego rodzaju tragedii dochodzi często w miejscach kultu religijnego w Indiach, ale w dużych miastach, takich jak Bombaj, zdarzają się rzadziej. Jest tam bowiem więcej policji, która nadzoruje i kieruje ruchami tłumu.

W październiku ub. roku 115 osób poniosło śmierć stratowanych przez tłum w hinduistycznej świątyni, w stanie Madhja Pradeś.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają broń atomową i 4,8 mln żołnierzy Indie przeznaczają około 2,5 procenta swojego PKB na wydatki związane z wojskiem
Zbiorowy gwałt na turystce w Indiach Do napaści doszło w pobliżu popularnej dzielnicy handlowej w stolicy kraju, Delhi.
Dyplomatyczne spięcie miedzy USA, a Indiami Aresztowanie i rewizja osobista indyjskiej wicekonsul, wywołały polityczny zatarg między Indiami i Stanami Zjednoczonymi.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz