Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finał
04.07.2009 14:16

Tragiczny finał poszukiwań 2 chłopców

Dzieci zniknęły wczoraj wieczorem bawiąc się w pobliżu zbiornika wodnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Po kilku godzinach poszukiwań w sobotę po południu odnaleziono ciała dwóch chłopców w wieku 9 i 10 lat, którzy utonęli w piątek wieczorem w zbiorniku wodnym Miedźna w powiecie opoczyńskim (Łódzkie).

Jak poinformowała rzeczniczka opoczyńskiej policji Barbara Stępień, ciała chłopców odnaleźli płetwonurkowie kilka metrów od brzegu. Dodała, iż w związku z tą tragedią, Komenda Powiatowa Policji w Opocznie zorganizowała dla rodzin ofiar pomoc psychologa.

Tragedia rozegrała się wieczorem pomiędzy miejscowościami Miedźna Murowana i Ossa. Policję zawiadomił mężczyzna, którego o pomoc poprosił 14-letni chłopiec. Z informacji nastolatka wynikało, że w miejscowym zbiorniku retencyjnym prawdopodobnie utonął jego młodszy brat i kolega.

Chłopiec wyjaśniał, że wraz ze swoim bratem i jego kolegą - w wieku 9 i 10 lat - pojechali rowerami nad miejscowy zbiornik. Z relacji nastolatka wynikało, że w pewnym momencie oddalił się on w krzaki, a gdy wracał, miał usłyszeć krzyki chłopców i odgłos wpadania do wody. Gdy dobiegł nad zbiornik, znalazł tylko rowery; chłopców nie było.

Akcję poszukiwawczą prowadziło kilka jednostek straży pożarnej, opoczyńscy policjanci i płetwonurkowie. Zbiornik ma kilkadziesiąt metrów głębokości; obowiązuje na nim zakaz kąpieli.

Tagi: finał, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz