Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trichet i Tusk o przyjęciu euro i nadzorze finansowym w UE

0
Podziel się

O mapie drogowej przyjęcia przez Polskę euro
oraz reformie nadzoru finansowego w Unii Europejskiej rozmawiali w
piątek w Warszawie prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-
Claude Trichet i premier Donald Tusk.

bEiBfsgR

O mapie drogowej przyjęcia przez Polskę euro oraz reformie nadzoru finansowego w Unii Europejskiej rozmawiali w piątek w Warszawie prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean- Claude Trichet i premier Donald Tusk.

Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, zdaniem Tricheta polski rząd daje bardzo dobry przykład innym krajom UE, "nie tylko w zakresie efektów gospodarczych, ale także swoją twardą postawą i dążeniem do jasno sprecyzowanych celów".

Podczas spotkania z udziałem ministra finansów Jacka Rostowskiego w kancelarii premiera, Tusk mówił Trichetowi, że Polska, m.in. dzięki ostatnim wynikom gospodarczym, wciąż ma powody do umiarkowanego optymizmu w czasach światowego kryzysu.

bEiBfsgT

Premier podkreślił, że rząd zamierza kontynuować działania, które Rada Ministrów i szef resortu finansów podjęli na początku kryzysu - podał CIR. "Celem tych działań jest możliwie niski deficyt budżetowy, co wymaga oszczędności i ograniczania wydatków" - mówił premier szefowi EBC.

"Prezes Rady Ministrów zapewnił, że mimo wszystko ambicją Polski jest jak najszybsze wejście do strefy euro" - podał CIR.

Jak podało Centrum, premier poinformował prezesa banku, że Polska popiera propozycje dotyczące m.in. wzmocnienia europejskiego nadzoru finansowego i liczy na szybki finał rozmów na ten temat. Rada Europejska w Brukseli 18 i 19 czerwca będzie poświęcona nadzorowi finansowemu.(PAP)

bEiBfshu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)