Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trudne warunki turystyczne w Beskidach

0
Podziel się

Biała (PAP) - Trudne są warunki turystyczne w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej
GOPR poinformowali w czwartek, że na szlakach leży sporo śniegu, a widoczność jest ograniczona.

bEiBggdN

Biała (PAP) - Trudne są warunki turystyczne w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR poinformowali w czwartek, że na szlakach leży sporo śniegu, a widoczność jest ograniczona.

W rejonie Babiej Góry zamknięty jest szlak żółty, tak zwana Perć Akademicka. Na północnych stokach góry obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W rejonach jego obowiązywania występuje stabilna pokrywa śnieżna, a zejście lawiny jest możliwe tylko przy bardzo dużym obciążeniu.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobota będzie w tym rejonie pochmurna z opadami śniegu, po południu przechodzącego w deszcz. W niedzielę więcej rozpogodzeń. Termometry wskażą około 0, -1 stopnia C.

bEiBggdP

W piątek w Bielsku Białej w galerii BWA otwarta zostanie wystawa prezentująca 30-letni dorobek kultowej łódzkiej grupy artystycznej "Łódź Kaliska". Tworzą ją dwie ekspozycje: "Szczerość i blaga. Etyka prac Łodzi Kaliskiej w latach 1979-89" oraz "Łódź Kaliska w czerni i bieli Świetlika i Andrzeja Wielogórskiego.

W niedzielę w regionie odbędą się imprezy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (PAP)

szf/ pz/ woj/

bEiBggeq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)