Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trwa usuwanie szkód po nawałnicy w Lubuskim

0
Podziel się

Trwa usuwanie zniszczeń po sobotniej nawałnicy w przygranicznych
Słubicach.
Skutki ulewy odczuł też Żagań, Krosno Odrzańskie i Gubin. Odra
przekroczyła stan alarmowy, więc mogą nastąpić kolejne podtopienia.

bEheQVJx

Trwa usuwanie zniszczeń po sobotniej nawałnicy w przygranicznych Słubicach. Skutki ulewy odczuł też Żagań, Krosno Odrzańskie i Gubin. Odra przekroczyła stan alarmowy, więc mogą nastąpić kolejne podtopienia.

Skutki nawałnicy, która przeszła w sobotę nad Lubuskim, to ponad 200 zgłoszeń o zalanych ulicach, piwnicach i połamanych drzew.

Najtrudniejsza sytuacja panowała w przygranicznych Słubicach. 18-tysięczne miasto zostało sparaliżowane przez wodę, która na niektórych ulicach sięgała nawet do pół metra.

bEheQVJz

Strażacy odebrali w mieście ponad 100 zgłoszeń. "Większość wody z zalanych ulic udało się wypompować. Ale najtrudniejsza sytuacja jest nadal przy ul. Sienkiewicza. To najniżej położone miejsce w Słubicach" - powiedział PAP w niedzielę komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach mł. bryg. Jacek Konsewicz.

Dodał, że mogą wystąpić lokalne podtopienia, bo na Odrze stan alarmowy został przekroczony o 4 cm.

Od poniedziałku sztab kryzysowy powołany przez burmistrza Słubic Ryszarda Bodziackiego rozpocznie szacowanie strat.

Skutki ulewy odczuli też mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Gubina oraz Żagania, w którym ponad 50 strażaków usuwało zniszczenia po nawałnicy.

bEheQVJF

W Gorzowie od godz. 14.00 w sobotę nastąpiły przerwy w dostawach prądu, zabrakło go m.in. w szpitalu wojewódzkim przy ul. Dekerta. Były też problemy z dostawą wody. Awaria została usunięta w sobotę wieczorem. (PAP)

mrd/ ala/

bEheQVKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)