Notowania

powódź
18.05.2010 11:12

Trwa zabezpieczanie elektrowni przed powodzią

Woda na razie się nie wdarła. Stan alarmowy przekroczony o 3 metry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z powodu zagrożenia powodzią rano rozpoczęto umacnianie zabezpieczeń przeciwpowodziowych na Wiśle, tuż przy elektrowni w Połańcu w Świętokrzyskiem. Rzeka przekroczyła tam stan alarmowy o około trzy metry.

Na razie woda nie wdarła się na teren elektrowni - zapewnia Jarosław Pławski, zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej w Staszowie._ - Są tu żelbetowe obwałowania, które powinny wystarczyć _ - ocenia Pławski.

Dodał, że część pracowników przedsiębiorstwa została zwolniona do domu. Przestawiono też samochody na wyżej położone parkingi. Elektrownia pracuje normalnie.

Na terenie gminy Połaniec wczoraj wieczorem ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Strażacy umacniają wały na Wiśle.

Jak poinformowano PAP w urzędzie miasta i gminy, zdecydowano o ewakuacji mieszkańców kilku nadwiślańskich miejscowości: Turska Małego Kolonii, Łęgu, Zawady, Ruszcz-Kępy, Maśnika, Rybitw oraz połanieckiego osiedla Północ.

Sprawdź:

* [ Aktualną sytuację powodziową ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/z;powodu;powodzi;ewakuowano;ponad;1500;osob,179,0,621491.html )
* [ Co dzieje się w Łódzkiem ]( http://news.money.pl/artykul/coraz;niebezpieczniej;w;lodzkiem;-;przybywa;wody,94,0,621662.html )
* [ Które drogi są nieprzejezdne ]( http://news.money.pl/artykul/woda;zablokowala;drogi;i;tory,99,0,621667.html )
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz