Notowania

wiadomości
20.03.2013 15:59

Trwają prace nad poradnikiem dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Trwają prace nad specjalnym poradnikiem dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, zawierającym informacje na temat możliwości uzyskania pomocy - poinformował w środę wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki na posiedzeniu sejmowych komisji edukacji i polityki społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trwają prace nad specjalnym poradnikiem dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, zawierającym informacje na temat możliwości uzyskania pomocy - poinformował w środę wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki na posiedzeniu sejmowych komisji edukacji i polityki społecznej. *

"Poradnik ma pomóc rodzicom dzieci niepełnosprawnych. W poradniku znajdą się niezbędne informacje prawne - informacje na temat praw i obowiązków rodziców, praktyczne porady, informacje na temat możliwości uzyskania pomocy i wsparcia, w tym informacje na temat organizacji pomagających rodzicom" - powiedział PAP Sławecki.

Poradnik przygotowywany jest wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. "Prace nad nim powinny zakończyć się za dwa, trzy miesiące" - ocenił.

Poradnik będzie opublikowany w wersji papierowej i w wersji elektronicznej; dostępna będzie ona na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji. "Choć prace nad poradnikiem jeszcze trwają, rodzice dzieci niepełnosprawnych już teraz mogą korzystać z porad zamieszczonych na stronie Ośrodka" - dodał Sławecki.

W środę połączone sejmowe Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Polityki Społecznej i Rodziny zajmowały się edukacją dzieci niepełnosprawnych, w tym edukacją włączającą, polegającą na stworzeniu uczniowi niepełnosprawnemu warunków do nauki w zwykłej klasie.

Przewodnicząca sekcji szkolnictwa specjalnego Związku Nauczycielstwa Polskiego Iwona Olszówka, zauważyła, że często rodzice nie wiedzą jaką szkołę wybrać dla swojego niepełnosprawnego dziecka: szkołę masową, integracyjną czy specjalną. (PAP)

dsr/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz