Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzech Palestyńczyków zginęło w izraelskich ostrzałach

0
Podziel się:

Trzech Palestyńczyków, w tym 91-latek, zginęło w niedzielę w
izraelskich ostrzałach artyleryjskich na północy Strefy Gazy, w pobliżu granicy z Izraelem -
poinformowały palestyńskie służby medyczne. Wcześniej z Gazy w stronę Izraela wystrzelono dwie
rakiety.

bETqJOxx

Trzech Palestyńczyków, w tym 91-latek, zginęło w niedzielę w izraelskich ostrzałach artyleryjskich na północy Strefy Gazy, w pobliżu granicy z Izraelem - poinformowały palestyńskie służby medyczne. Wcześniej z Gazy w stronę Izraela wystrzelono dwie rakiety.

Po stronie izraelskiej nikomu nic się nie stało.

W ostrzałach w pobliżu miasta Bajt Hanun śmierć poniósł 91-letni wieśniak, jego młody syn oraz inny mężczyzna - powiedział agencji AFP rzecznik lokalnych służb medycznych Adham Abu Selmija. Według agencji Reutera, trzy inne osoby są ranne.

bETqJOxz

Świadkowie twierdzą, że chwilę przed ostrzałem słyszeli wybuch w pobliżu granicy ze Strefą Gazy.

Rzecznik izraelskiej armii poinformował, że żołnierze ostrzelali grupę, która próbowała ich zaatakować. Wojskowe radio nazwało dwóch zabitych terrorystami oraz poinformowało, że jeden z nich był uzbrojony.

Z kolei w czwartek wieczorem w izraelskim ostrzale zostało rannych dwóch członków służb bezpieczeństwa radykalnego Hamasu.

Ponowna fala przemocy ma miejsce po wznowieniu na początku września izraelsko-palestyńskich rozmów bezpośrednich, którym sprzeciwia się Hamas. Pierwsze rozmowy odbyły się 1 września w Waszyngtonie, a kolejny etap będzie miał miejsce 14 i 15 września w Egipcie.(PAP)

bETqJOxF

jhp/ kar/

7080960 7081159

bETqJOya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)