Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sądy 24 godzinne
14.05.2008 11:20

Trzech pseudokibiców stanie przed sądem 24-godzinnym

Trzech pseudokibiców - uczestników wtorkowego meczu finałowego o Puchar Polski w piłce nożnej zatrzymała policja w Bełchatowie. Mężczyźni w wieku 18-22 lat staną przed sądem 24- godzinnym. Grozi im grzywna do 5 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzech pseudokibiców - uczestników wtorkowego meczu finałowego o Puchar Polski w piłce nożnej zatrzymała policja w Bełchatowie. Mężczyźni w wieku 18-22 lat staną przed sądem 24- godzinnym. Grozi im grzywna do 5 tys. zł.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy bełchatowskiej policji Sławomir Szymański, zatrzymani mężczyźni nie brali udziału w bójce kibiców, która spowodowała przerwanie meczu. Wtargnęli oni natomiast na płytę boiska tuż przed rozpoczęciem serii rzutów karnych.

"Zostali zatrzymani przez ochronę i oddani w ręce policji. Prawdopodobnie odpowiadać będą za zakłócenie porządku publicznego poprzez niepodporządkowanie się poleceniom ochrony obiektu" - powiedział Szymański.

Dwójka zatrzymanych pseudokibiców to fani Wisły Kraków, trzeci z nich to fan Legii Warszawa.

Jak powiedział Szymański, już po zakończeniu spotkania grupa chuliganów obrzuciła kamieniami dwa radiowozy. Nikt jednak w związku z tym nie został zatrzymany.

Tymczasem w nocy na dworcu w Warszawie zatrzymano kilku pseudokibiców warszawskiej drużyny podejrzewanych o udział w rozboju na jednym z pasażerów pociągu, którym wracali. Według policji, pobity i okradziony mężczyzna został zmuszony do opuszczenia pociągu na stacji w Skierniewicach. Trafił do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

We wtorek w Bełchatowie rozegrany został mecz finałowy Remes Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa. Po rzutach karnych puchar zdobył zespół ze stolicy.

W 76. minucie mecz został przerwany. Kibice Legii odpalili na trybunie materiały pirotechniczne, którymi rzucali w sektory zajmowane przez sympatyków Wisły. Później sforsowali ogrodzenie, wbiegli na boisko i próbowali rozpocząć bójkę z krakowskimi kibicami. Na trybuny wrócili dopiero po interwencji policji. Przerwa w grze trwała dziesięć minut. (PAP)

jaw/ szu/ bno/ gma/

Tagi: sądy 24 godzinne, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz